Při úklidu kuchyně hospodyňky často řeší lepkavé usazeniny na horních skříňkách. Je velmi obtížné je odstranit. V obchodech na to nejsou žádné speciální produkty. Můžete se bez nich obejít pomocí domácích čističů, které si snadno poradí s mastnými usazeninami na kuchyňské lince, skříních, obkladačkách a dalších!

Lors du nettoyage de la cuisine, les ménagères sont souvent konfrontées à des dépôts collants sur les armoires supérieures. Il est très difficile de les supprimer. Neexistují žádné speciální produkty a efekty v časopisech.

Trik #1

Tento skvělý recept vám umožní zbavit se lepivého povlaku bez poškození povrchu. V tomto receptu můžete použít jakýkoli alkohol. Hlavní je, že má alespoň 40 %.

Ingredience:
2 tabulky. lžíce alkoholu
1 stol. l. voda
1 lžička jakéhokoli mycího prostředku (tekuté mýdlo atd.)

Příprava

Do misky nalijte alkohol, přidejte vodu a poté saponát.
Můžete použít i tekuté mýdlo nebo mýdlo po rozpuštění v malém množství vody. Roztok by měl být dobře promíchán.
Pokud používáte čistý alkohol, zřeďte ho vodou. 40% alkohol není nutné ředit vodou.

Připravený čistič se snadno používá. Měl by být aplikován běžnou houbou nebo aerosolovou nádobou na znečištěný nebo lepkavý povrch, počkejte 5 minut a poté důkladně otřete čistým hadříkem. Toto řešení snadno rozpustí všechny lepkavé skvrny a zanechá vaše skříňky jiskřivé. Testováno více než jednou!

Trik #2

Mastnota se často ukládá na okolní povrchy, a pokud se neodstraní okamžitě, změní se v nepříjemnou lepkavou vrstvu.
Nejčastěji se vyskytuje na digestořích, madlech zásuvek, na dně kuchyňských skříněk, v mezerách mezi skříňkami u sporáku a na dvířkách trouby nebo zadní stěně.

Pokud použijete vlhkou houbu, zbělá, začne se natahovat a povrch bude ještě lepkavější. Doporučuji vyzkoušet tuto organickou směs místo škodlivých chemikálií.

Ingredience:
Jedlá soda (200-300 g)
3 lžíce prostředku na mytí nádobí nebo tekutého mýdla
2 lžíce oleje
60 ml octa
2 vymačkané citrony

Příprava

Stačí důkladně promíchat všechny ingredience a čistič lepkavých zbytků je připraven! Směs naneste na houbičku a otřete potřísněný povrch kuchyňské skříňky (dlaždice, digestoře, sporáky). Nechte působit 5 minut. A pak byste jej měli pečlivě vyčistit houbou.
Poté stačí otřít měkkým vlhkým hadříkem.

Mastnotu v rozích odstraníte párátkem, můžete použít i tyčinky na čištění uší.

To je vše! S těmito metodami bude kuchyně vždy zářit, bez mastnoty a nahromaděných nečistot.💗