Přišel podzim a s ním i období vřesů. Jedná se o jedny z nejkrásnějších podzimních květin s drobnými fialovými a bílými kvítky, které lze použít k ozdobení záhonů, balkonů a zahrad. Vřesy jsou opravdu nenáročné na pěstování a pokvetou i začínajícímu zahradníkovi.

Aby rostliny kvetly výjimečně bohatě, dodržuji několik pravidel.

Která půda je lepší

Vhodná půda je klíčem k úspěchu při pěstování jakékoli rostliny, zejména vřesu. Vřesy se nejlépe cítí v mírně kyselé půdě s pH ne nižším než 4,5 a vyšším než 5,5. Ale to není jediný požadavek. Tato rostlina má extrémně jemné kořeny, takže půda by měla být lehká, písčitá, suchá a propustná. Vyhneme se tak přemokření, které je pro vřes prostě smrtelné. K tomu byste měli zajít do zahradnictví a koupit zeminu určenou pro vřes, borůvky a jehličnany. 5 litrů stojí asi 120 rublů.

Protože mluvíme o zálivce, měli bychom zmínit, že vřes by měl být vysazen v květináči s drenáží. Díky malým otvorům bude přebytečná voda okamžitě stékat dolů, což zabrání zahnívání kořenů. Kam dát květináč? Nejlépe na dobře slunném místě chráněném před větrem.

Jak zabránit šíření plevele?

Tato půvabná rostlina často zarůstá plevelem. Tomu lze předejít posypáním substrátu mulčem, jako je kůra, suchá tráva nebo jehličnaté stromy. Mulč zabrání růstu nežádoucích rostlin a zadrží vodu v půdě.

Jak vřes zalévat a jak často?

Jednou týdně je potřeba zalít malým množstvím vody . Nejlepší je použít dešťovou vodu, ale pokud ji nemáte, použijte převařenou usazenou vodu.

Co se týče hnojiv, naštěstí vřes nepotřebuje pravidelné krmení. Jednou ročně na jaře stačí. K tomu se vyplatí pořídit hnojivo určené pro vřes.

Přišel podzim a s ním i období vřesů. Jedná se o některé z nejkrásnějších podzimních květin s drobnými fialovými a bílými květy, které lze použít k ozdobení záhonů, balkonů a zahrad.-3

Jak urychlit růst rostliny?

Používejte přírodní domácí prostředky, jako je kávová sedlina . Jednou za měsíc jimi rostlinu postříkejte a promíchejte s půdou. Káva jemně okyselí půdu a kofein, který obsahuje, urychlí růst a vývoj vřesu.

Kromě kávové sedliny můžete použít citronovou šťávu . Stačí přidat lžičku do vody, kterou používáte na vřes. Postup opakujte maximálně jednou za měsíc. Pozitivní výsledky budou patrné během několika týdnů.