Vlhkost se může hromadit v důsledku špatného větrání nebo se do domu dostat špatně těsnícími okny. A spolu s tím přicházejí nežádoucí hosté – plísně a plísně. Dnes vám řeknu o 4 levných produktech, které rychle a efektivně sníží úroveň vlhkosti.

Rýže

Nevařená zrna rýže fungují skvěle v boji proti vlhkosti. Musíte si vzít sklenici rýže, nasypat ji do ponožky a nechat na parapetu nebo v koupelně. Tuto metodu můžete také vylepšit přidáním několika kapek esenciálního oleje dle vašeho výběru. Pohlcovač vlhkosti + osvěžovač vzduchu – dva v jednom!

Prášek do pečiva

Nasypte jedlou sodu do širokého talíře, přikryjte gázou a položte nádobí na místa, kde se hromadí vlhkost. Pravidelně je třeba kontrolovat stav sody. Pokud prášek ztvrdl, je čas jej vyměnit za čerstvý.

Sůl

Další cenově dostupná a levná metoda. V zimě, když okna „pláčou“, moje sestra vždy položí sklenice soli na parapety. Sůl úspěšně absorbuje vlhkost, a jakmile zvlhne, stačí ji usušit na pánvi nebo vložit na 15 minut do předehřáté trouby.

Rostliny pohlcující vlhkost

Všichni jsme zvyklí si myslet, že pokojové květiny zvyšují vlhkost v domě, ale existují rostliny, které ji naopak absorbují. Břečťan a kapradiny jsou vhodné do vlhkých místností, ale neměly by se chovat v ložnici. Ale spathiphyllum se bude cítit pohodlně v každé místnosti.

Vlhkost se může hromadit v důsledku špatného větrání nebo se do domu dostat špatně těsnícími okny. A spolu s tím přicházejí nežádoucí hosté - plísně a plísně.-3

Jak odstranit vlhkost z vašeho domova

Plíseň není jen esteticky nevzhledná, může se s ní každý, kdo žije v domácnosti, cítit ještě hůř. Houba také poškozuje tapety a dřevěný nábytek kvůli vlhkosti, na stropě a stěnách se objevují skvrny.

Vlhkost se může hromadit v důsledku špatného větrání nebo se do domu dostat špatně těsnícími okny. A spolu s tím přicházejí nežádoucí hosté - plísně a plísně.-4

Chcete-li se zbavit houby na dlouhou dobu:

  • Byt pravidelně větrejte.
  • Zkontrolujte stav ventilace zapálenou zápalkou.
  • Všechny mokré povrchy otřete do sucha. Například po umytí nádobí otřu dřez papírovou utěrkou nebo hadříkem z mikrovlákna.

Lajkujte, odebírejte kanál, čeká vás spousta zajímavých věcí!)❤️