Mnoho potravin je třeba smažit s otevřeným víkem, aby se dosáhlo lahodné zlaté kůrky. Dalším problémem jsou ale cákance tuku při smažení. Moje kamarádka je kuchařkou už mnoho let a podělila se se mnou o jednoduchý a spolehlivý trik, který sama používá.

Jak smažit bez cákání?

Tuk, který létá z pánve všemi směry, nejen ztěžuje vaření, ale zanechává za sebou i nevzhledné a obtížně odstranitelné skvrny.

Existuje několik obecných doporučení:

  • Před každým použitím pánev otřete do sucha.
  • Nepřidávejte více oleje než normálně. Nejprve produkt lehce smažte a poté přidejte další olej.
  • Kousky ryb, masa nebo zeleniny by v pánvi neměly ležet příliš těsně. Nechte asi centimetr místa.

Zkušené hospodyňky se zbaví potřísnění pomocí jedné přísady. Potřebujeme pouze jednu lžičku jemné soli. Za prvé, povrch pánve zdrsní, jedná se o druh ochranné vrstvy. Za druhé, sůl má úžasné hygroskopické vlastnosti a i když na nádobí zůstanou kapky vody, stále se nemusíte bát postříkání.

Stačí suchý povrch pánve posypat solí, poté zalít olejem a zapálit. Nyní můžete bezpečně smažit jídlo, aniž byste postříkali všechno kolem.

Jak vyčistit pánev?

Smažená jídla se často přilepí na pánev a tato kontaminace může být klasifikována jako komplexní. Ale i tady pomůže jeden dostupný prostředek z kuchyňské police.

Mnoho potravin je třeba smažit s otevřeným víkem, aby se dosáhlo lahodné zlaté kůrky. Ale potřísnění tuku při smažení je stále problém.-3

Jedlá soda snadno a rychle odstraní uhlíkové usazeniny. Stačí jím ošetřit pánev zvenčí i zevnitř, já k tomu používám houbičku nebo štětec s tuhými štětinami. Metoda je vhodná pro čištění většiny povlaků s výjimkou hliníkových a nepřilnavých.

Doufám, že vás tyto tipy ochrání před cákanci a udělají vaření ještě příjemnější ❤️‍