Dnes je v obchodech mnoho toaletních výrobků se zakřiveným výtokem. Taková láhev snadno vydezinfikuje prostor pod obrubou toalety, ale proud vody všechny nečistoty nesmyje. Pro tento účel není vhodný ani objemný kartáč. Dnes se s vámi chci podělit o jednoduchý a účinnější trik s vidličkou, který usnadní život každé hospodyňce.

Jak vyrobit speciální „zařízení“ pro čištění toalety

K tomu nemusíte obětovat nové příbory, stačí vzít starou vidličku, kterou jste dlouho nepoužívali. Potřebujeme také jednu pěnovou houbu.

Postup krok za krokem:

  • Vezměte houbičku na nádobí a odřízněte tvrdou stranu. Je odolnější, špatně se ohýbá a nehodí se na čištění těsných prostor. Pokud je houba velká, můžete ji rozpůlit.
  • Poté je třeba zapíchnout vidličku do houby. Příbory v tomto provedení budou fungovat jako rukojeť.

Pro pohodlí by měla být vidlice mírně ohnutá tam, kde končí houba a začíná rukojeť. Když je vše připraveno, pouštím se do čištění záchodu.

Jak vyčistit záchod vidličkou?

Bez ohledu na to, jak křišťálově čistá toaleta vypadá, pod jejím okrajem se hromadí obrovské množství nečistot, vodního kamene a bakterií. Abyste vyčistili i těžko dostupná místa do běla, musíte houbu navlhčit vodou. Poté na ni nalijte jakýkoli saponát (pěnová pryž dokonale absorbuje dezinfekční tekutiny).

Zasuňte vidličku pod okraj a oškrábejte. Uvidíte, že povrch houbičky je pokrytý usazeninami, které se hromadily týdny, nebo dokonce měsíce. Po ukončení procedury několikrát stiskněte vypouštěcí tlačítko. Proud vody navíc vytáhne nečistoty z pod ráfku.

Dnes je v obchodech mnoho toaletních výrobků se zakřiveným výtokem. Taková láhev snadno vydezinfikuje prostor pod okrajem toalety, ale proud vody všechny nečistoty nesmyje.-3

Houba by se měla vyhodit, ale vidlička je opakovaně použitelný nástroj, takže ji vždy nechávám ve skříňce naproti koupelně.

Jak vidíte, čištění záchodu vidličkou není vtip, ale geniální způsob, jak se dostat na nejobtížněji dostupná místa!