Všichni v mé rodině milují mandarinky. Jíme je téměř každý den, a tak se v průběhu sezóny nahromadí spousta citrusové kůry, která nám umožňuje řešit mnoho každodenních problémů. Sdílím s vámi 9 netriviálních životních triků pomocí mandarinkové kůry.

Pro čištění desky

Prkénko často přichází do styku se syrovými rybami a masem. Produkty zanechávají na dřevěném nebo plastovém povrchu nejen bakterie, ale také „nežádoucí“ zápach. Čerstvá mandarinková kůra vám pomůže se jí zbavit;

Z nepříjemného zápachu v kuchyni

Pokud do koše hodíte slupky z mandarinek, vyřešíte tím pouze problém s nepříjemným zápachem z odpadkového koše.

Od mýdlových skvrn

Po umytí v myčce na skle často zůstávají mýdlové šmouhy. Dodejte svému autu citrusovou kůru a už žádné skvrny!

Repelent proti molům

Můry nemají rádi vůni citrusových plodů, takže se škůdců zbavíte, stačí osušit kůru a dát ji do skříně. To platí jak pro šatní moly, tak pro moly potravinové.

Ochucený cukr

Aby cukr získal příjemnou vůni, vložte do cukřenky několik tenkých, čistých mandarinkových slupek.

Tonikum na obličej

Naplňte mandarinkovou kůru minerální vodou a každý druhý den si můžete otřít obličej přírodním tonikem. Budeme potřebovat čerstvé slupky ze 2 mandarinek a 300-400 ml minerální vody. Kůra by měla být nakrájena na tenké proužky.

Osvěžovač dechu

Pokud nemáte po ruce mátu nebo ústní vodu, můžete žvýkat malý kousek čerstvé, předem omyté kůry. Váš dech bude svěží.

Pro zahradu

Kompost můžete vyrobit na bázi mandarinkových slupek, díky nimž bude půda úrodnější. Citrusové aroma také odpudí mšice, slimáky a mravence ze záhonů.

Slupku suším na kousku papíru při pokojové teplotě. Po 3-4 dnech slupky přendám do plátěného sáčku nebo plastové nádoby. Skladují se na suchém a tmavém místě po velmi dlouhou dobu.

Všichni v mé rodině milují mandarinky. Jíme je téměř každý den, takže se v průběhu sezóny nahromadí hodně citrusové kůry, což nám umožňuje vyřešit mnoho problémů v domácnosti.-3

Vůně zimy

Vůni citrusů si spojujeme se zimní dovolenou, probouzí radostné emoce. Mandarinkovou kůru si uschovejte až na léto, abyste i v horkém počasí ucítili svěží „chladivé“ aroma.