Čištění trouby je poměrně únavný a časově náročný úkol. Zvláště pokud jde o tvrdý a starý plak. Ale nemusí to tak vypadat – stačí k úkolu přistupovat s fantazií. Dnes vám ukážu, jak rychle a bez námahy vyčistit vnitřek trouby.

Jak vyčistit troubu, dokud nebude svítit

Jedním z nejlepších způsobů je použití saponátu v kombinaci s párou. Při výběru čisticího prostředku je důležité neudělat chybu. Koneckonců, trouba je zařízení na vaření jídla, takže je lepší nepoužívat „chemikálie“ s výrazným zápachem. Tableta do myčky je ideálním a naprosto bezpečným řešením!

Postup krok za krokem:

1. Nejprve si předehřejte troubu na 100°C.

2. Poté vložte tabletu do myčky do žáruvzdorné misky. Je vhodné, aby nádoba byla široká, kapalina se tak rychleji odpaří.

3. Tabletu zalijte vroucí vodou a vložte do trouby.

Čištění trouby je poměrně únavný a časově náročný úkol. Zvláště pokud jde o tvrdý a starý plak.-2

4. Jakmile se kostka vlivem vysoké teploty zcela rozpustí, začne se tekutina odpařovat a usazovat se po celém povrchu trouby. Prací prostředek se dostane do kontaktu se špínou, mastnotou a tyto nevzhledné usazeniny účinně sežere.

5. Po 1,5-2 hodinách lze troubu vypnout a po částečném vychladnutí dočistit vlhkým hadříkem namočeným v čisté vodě bez přísad. Lepkavé zbytky a zbytky připáleného jídla se bez problémů odstraní.

Co když nechci používat žádné chemikálie?

Troubu můžete čistit bez běžných čisticích prostředků. K tomu budete potřebovat pouze 300 ml. čistá voda. Troubu předehřejte na 140-160 °C, poté tekutinu nalijte do žáruvzdorné mísy a nádobu vložte do trouby.

V závislosti na stupni znečištění počkejte 10 až 30 minut. Poté troubu vypněte a nečistoty snadno smyjte. Tato metoda nefunguje o nic hůř než ta předchozí, protože pára proniká i do těžko přístupných míst (zadní stěna, rohy, lopatky ventilátoru).

Toto čištění lze provést v jakékoli troubě a horká pára udělá veškerou práci za vás! Šťastné životy ❤️