Naše rodina má tradici: nikdy nevyhazujeme zbytky chleba, bez ohledu na to, jak je starý. Babička sbírá sušenky celou zimu a na jaře z nich připravuje rostlinnou stravu.

Jak připravit zálivku na chleba

Dříve jsme nekupovali drahé léky na urychlení růstu rostlin, ale používali jsme tento jednoduchý a ekologický prostředek. K jeho přípravě jsou vhodné pouze ty kousky chleba, které nejsou pokryté plísní .

Potřebujeme tedy kbelík, bavlněnou látku nebo gázu, hodně sušeného chleba a cedník. Nejprve je potřeba dát chléb do kbelíku a zalít vroucí vodou.

Poté kbelík pevně přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě vyluhovat. Po týdnu pastu míchejte, dokud se všechny kousky chleba nerozpadnou. Jakmile je to hotovo, sceďte tekutinu přes cedník.

Výhody pro rostliny

Kvasinky jsou přirozeným stimulátorem růstu. Hnojení chlebem navíc obohacuje půdu o mikroelementy a bílkoviny. Přípravek funguje dobře při péči o sazenice a na mladé rostliny působí šetrněji než chemikálie z obchodu.

Nejprve je třeba sazenice zalít čistou vodou. Poté můžete začít hnojit pozemek. Na jednu rostlinu přidáme 1 polévkovou lžíci. lžíce chlebového nálevu – poprvé, jakmile se objeví listy, a poté po 3 dnech.

Naše rodina má tradici: nikdy nevyhazujeme zbytky chleba, bez ohledu na to, jak je zastaralý. Babička sbírá sušenky celou zimu a na jaře z nich připravuje rostlinnou stravu.-3

Co mohu udělat, aby sazenice rychleji zakořenila?

  • Půdní vlhkost. Půda by měla být vlhká, ale ne mokrá. Nadměrné zalévání vede k hnilobě kořenů.
  • Vybírejte nízké sazenice, aby je silný vítr nepolámal.
  • Ořezávat lze pouze poškozené kořeny. 1-2 hodiny před přesazením do otevřené půdy zalijte sazenice vodou.
  • Přesazování může poškodit kořeny a zpomalit proces růstu. Počkejte, až se objeví spousta kořenů.

Zeleninové plodiny, jahody, rybíz a zahradní květiny budou mít z krmení obilím největší užitek. Nálev lze použít k zalévání vřesů, azalek, hortenzií a magnólií. Rostliny pěstované tímto způsobem rychleji zakořeňují a rostou silné a zdravé.