Mytí nádobí obvykle spotřebuje velké množství tekutin a vody. Totéž platí pro rošt trouby a plech na pečení, které se velmi obtížně čistí od usazenin tuku a uhlíku. Zmrazte si prostředek na mytí nádobí a uvidíte, jak vám tento jednoduchý životní hack změní život!

Příliš silné tření špinavých kuchyňských povrchů je může poškodit. Například s abrazivními látkami, jako je soda nebo sůl. Kovové houbičky také poškrábou rošt, stěny trouby a nádobí s ozdobnými vzory.

Proto stojí za to vyzkoušet metodu zmrazování prostředku na mytí nádobí, abyste pečlivě a rychle odstranili veškeré nečistoty.

Jak zmrazit mýdlo na nádobí?

Na výrobu mražených čistících kostek budeme potřebovat misku na led a prostředek na mytí nádobí. Jednoduše nalijte trochu tekutiny do každé přihrádky a poté vložte do mrazničky asi na 2 hodiny.

Odřízněte čisticí houbu tak, aby odpovídala kostce. Tato metoda usnadní a urychlí mytí špinavých talířů, hrnců a dalšího nádobí.

Jak vyčistit rošt trouby zmrzlou tekutinou?

Když zmražená kostka začne pomalu rozmrazovat, je nejlepší čas ji použít. Abyste se vyrovnali s mastnými usazeninami a usazeninami uhlíku v troubě, nepotřebujete pěnovou houbu, která se sama roztírá po čištěném povrchu.

Vezměte zmrzlou kostku a vetřete ji do špinavých míst, poté opláchněte pod tekoucí vodou.

Domácí prostředek na mytí nádobí

Jako alternativu můžete použít domácí prostředek na mytí nádobí, který je stejně účinný.

Budeme potřebovat:

  • 150 ml octa.
  • 100 g soli.
  • 180 ml vody.
  • Citrón.

Z jednoho citronu vymačkáme šťávu a přidáme zbytek ingrediencí.

Mytí nádobí obvykle spotřebuje velké množství tekutin a vody. Totéž platí pro rošty a plechy na pečení, které se velmi obtížně čistí od usazení tuku a uhlíku.-3

Poté musíte výslednou směs zahřát a neustále míchat. Jakmile domácí lék začne houstnout, odstraňte z tepla a nechte vychladnout. Nalijte do láhve. Připraveno!

S tímto work life hackem se budou všechny kuchyňské povrchy lesknout, bez mastnoty a nahromaděné špíny ❤️