Domácí čisticí prostředky jsou stále oblíbenější. A to není překvapivé, protože jejich příprava není náročná, ale úspory jsou zřejmé. Dnes vám řeknu, jak vyrobit účinný prášek, který pere oblečení o nic horší než protějšky z obchodu.

Ingredience pro prací prášek

Při domácí přípravě pracího prostředku máte jeho složení zcela pod kontrolou. Díky tomu je výrobek bezpečný pro člověka a životní prostředí.

Takže potřebujeme:

  • 300 g pracího mýdla.
  • 300 g jedlé sody.
  • 300 g krystalické sody.

Kromě toho musíte vzít nádobu na míchání přísad, struhadlo a mixér. A také vzduchotěsnou nádobu nebo dózu na uskladnění hotového pracího prostředku.

Výroba vlastního pracího prášku

Postup přípravy pracího prášku krok za krokem:

  • Nejprve je třeba připravit mýdlo na prádlo. Nastrouhejte ji na hrubém struhadle, nebo ji můžete nakrájet na malé kousky.
  • Poté mýdlové hobliny rozdrťte na prášek pomocí mixéru.
  • Smíchejte mýdlo se zbývajícími přísadami.

Můžete upravit dříve navržené proporce. Pokud vám například z kohoutku teče tvrdá voda, můžete přidat více jedlé sody. Chcete-li dát věcem specifickou příjemnou vůni, přidejte do prášku trochu svého oblíbeného esenciálního oleje.

Jak používat prací prostředek

Domácí prášek skladujte v těsně uzavřené sklenici na tmavém a suchém místě. Aby vaše oblečení bylo vždy čisté a vonělo, přidejte při každém praní asi 2 lžíce pracího prostředku (v závislosti na množství a stupni znečištění prádla).

Doufám, že vám tento jednoduchý prostředek pomůže ušetřit peníze a dosáhnout dokonalé čistoty. Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍