Podzimní počasí umí být nevyzpytatelné a často nás při dlouhých procházkách překvapí náhlým deštěm. V takových nečekaných situacích nám zmoknou boty. No, jak se tady nemůžete naštvat? Většinou jsem po návratu domů hned dal mokré boty na radiátor a to byla chyba, boty se prostě vlivem vysoké teploty znehodnotily. Rozhodl jsem se vyzkoušet několik dalších metod sušení bot, které nepoškodí vaše boty a pomohou rychle zbavit se vlhkosti.
Níže najdete méně jednoduché metody, které nepoškodí jejich strukturu.

Papír nebo noviny

Oblíbeným způsobem odstranění vody z vnitřku obuvi je použití starých novin nebo obyčejného papíru. Zmuchlejte pár prostěradel a nacpěte je do bot. Papír rychle absorbuje vlhkost z materiálu a vysuší všechny boty. Jakmile jsou suché, vyjměte a zlikvidujte noviny. Boty budou suché a zachovají si svůj tvar. Místo novin můžete použít papírové ručníky.

Rýže

Dalším domácím produktem, který skvěle pohlcuje vlhkost, je rýže. Stačí dovnitř nasypat trochu obilovin a po několika hodinách zkontrolovat, zda nenabobtnaly.

Gadget pro rychle schnoucí boty

Výborným a bezpečným způsobem, jak rychle a efektivně usušit boty, je použití praktické vychytávky – elektrického sušáku na boty. Zařízení je připojeno k elektřině a vloženo dovnitř boty. Sušičky jsou vybaveny termostaty, které zabraňují přehřívání obuvi. Jedná se o velmi účinnou metodu, která se skvěle hodí i na rukavice, čepice, manžety bundy, brusle a další sportovní vybavení.

Sušička prádla

Pokud máte doma sušák na prádlo, můžete v něm boty rychle usušit. Pokud jsou na nich nečistoty, opláchněte boty mírným proudem vody. Naplňte sušičku ručníky. Cílem je zabránit tomu, aby se boty dotýkaly stran sušičky. Umístěte boty dovnitř a nastavte je na nejšetrnější program sušení, který vaše sušička nabízí. Nemělo by to být více než 60 minut, jinak může dojít k deformaci obuvi.

Do sušičky nikdy neházejte boty z kůže nebo přírodních materiálů. To může zničit dobrý pár bot.

Fén

Je to o něco bezpečnější než sušička, protože můžete boty vysušit rovnoměrně a také změnit proud vzduchu na chlazení. Nejprve musíte boty vycpat papírem a teprve potom použít fén.

Podzimní počasí umí být nevyzpytatelné a často nás při dlouhých procházkách překvapí náhlým deštěm. V takových nečekaných situacích nám zmoknou boty. No, jak se tady nerozčilovat.-3

Po vysušení obuvi často zůstává nepříjemný zápach vlhkosti. Chcete-li se ho zbavit, jednoduše použijte jedlou sodu a umístěte ji doprostřed bot. Nemusí být možné se zbavit zápachu poprvé, ale po několika ošetřeních sodou bude zápach neutralizován.

Jak sušíte mokré boty?🎯