Při praní prádla je třeba dodržovat několik pravidel. Za prvé, bílé věci je třeba oddělit od barevných. Jak prát tmavé prádlo a oblečení?

Černé nebo tmavě modré prádlo může vyblednout již po několika vypráních. Pak přestanou vypadat krásně a rychle skončí na zadní polici skříně. Co dělat pro obnovení jejich barvy. Ukazuje se, že řešení problému leží na naší kuchyňské poličce.

Na co si dát při mytí pozor?

Nejprve byste si měli přečíst doporučení na štítku. Je zde uvedena maximální teplota a režim praní. Černé prádlo lze prát v horké vodě, pouze pokud je silně znečištěné.

Prášek je lepší nahradit pracím gelem, protože sypký prášek se hůře vymývá a na tmavých věcech zanechává bílé skvrny.

Jak prát černé a světlé prádlo

Není žádným tajemstvím, že sodu lze použít pro různé účely. Bude se vám hodit jak v kuchyni, tak při úklidu. Můžete také vyrobit nejúčinnější a nejpřirozenější prací prostředek na bázi sody.

Proces vaření krok za krokem:

  • Vezměte půl šálku jedlé sody a nasypte ji do přihrádky na prášek.
    Poté nastavte mycí cyklus na normální.
  • Domácí prášek úspěšně bělí světlé předměty a navrací barvu světlým předmětům.

Pro tmavé oblečení je však lepší použít jinou metodu:

  • Vezměte si plátěnou nebo bavlněnou tašku.
  • Přidejte tam lžičku černého pepře.
  • Poté vložte tašku do bubnu spolu s černým oblečením a vyperte.

Po dokončení cyklu si všimnete, že oblečení je svěžejší a „černé“ se nezměnilo na „vyprané šedé“. Jedná se o osvědčený life hack, který vám pomůže ušetřit váš rodinný rozpočet, protože pepř je mnohem levnější než kapalina na ochranu barvy.

Při praní prádla je třeba dodržovat několik pravidel. Za prvé, bílé věci je třeba oddělit od barevných. Jak prát tmavé prádlo a oblečení?-3

Poslouchejte tyto tipy a vaše oblečení bude vždy vypadat dokonale ❤️