Ve skříni ukládáme oblečení, lůžkoviny a dokonce i boty. Je důležité, aby všechny tyto věci byly nejen čisté, ale také voněly. Občas se však ve skříni objeví nepříjemný zápach a v důsledku toho oblečení opět skončí v pračce. Vraťme tedy do vašeho šatníku trochu svěžesti. Níže je můj seznam nejlepších domácích vůní.

Jak se zbavit zápachu ve skříni

Za prvé, ve skříni by mělo viset pouze čisté oblečení. Špatné větrání vede ke stagnaci vzduchu. Abyste zabránili vzniku zápachu vlhkosti a plísní, musíte skříň pravidelně větrat.

Doporučuje se neumisťovat stohy prádla příliš blízko. Pokud je ale místa málo, můžete je od sebe oddělit pečicím papírem. Naneste 2-3 kapky esenciálního oleje na papír a umístěte jej mezi hromádky.

Seznam nejlepších osvěžovačů vzduchu

Vůně jsem v obchodě dlouho nekupovala. Dnes jsem pro vás připravil seznam 8 nejlepších domácích prostředků, které nevyžadují extra úsilí ani výdaje.

  • Prázdné lahvičky od parfémů. I prázdná láhev nadále vyzařuje příjemnou vůni. Stačí ji umístit do skříně a vaše oblečení nasaje vůni vašeho oblíbeného parfému.
  • Koupelové soli fungují stejně jako gelové perličky (silikagel).
  • Čerstvě namletá káva nejen pohlcuje případné cizí pachy, ale také rozdává své rozpoznatelné aroma.
  • Citrusové slupky. Pomerančové a citronové kůry suším v zimě a nechávám je na poličce ve skříni. Kůry měním každý měsíc.
  • Čajové sáčky úspěšně neutralizují zápach. Mohou být umístěny na polici nebo ponechány v botách přes noc.
  • Jako osvěžovač vzduchu můžete použít kostku mýdla.
  • Vezměte levanduli nebo hřebíček, tymián, mátu, bylinky dejte do malého sáčku, nechte ve skříni. Šatní skříň bude příjemně vonět a moli vás již nebudou obtěžovat.
Ve skříni ukládáme oblečení, lůžkoviny a dokonce i boty. Je důležité, aby všechny tyto věci byly nejen čisté, ale také pěkně voněly.-3

Děkuji všem za pozornost, kterou jste článku věnovali. Lajkujte, zanechte komentáře, váš názor je pro mě důležitý ❤️‍