Mytí oken bývá spojeno s přípravou domu na Velikonoce, ale někdy to musíme udělat i v zimě. Například rekonstruovat byt nebo stěhovat se do novostavby, dívat se na špinavá okna, než se oteplí, není úplně logické. Než se pustíte do čištění oken v zimě, pojďme zjistit odpovědi na 7 nejoblíbenějších otázek k tématu.

1. Měli byste mýt okna v zimě?

Ano, ale pouze pokud je to nezbytně nutné. Mráz může poškodit nejen sklo. Voda se dostává do mikrotrhlin v pryžovém těsnění a tam expanduje. Navíc dlouhým „větráním“ byt velmi ochlazujete.

Mytí oken bývá spojeno s přípravou domu na Velikonoce, ale někdy to musíme udělat i v zimě.

2. V jakém počasí byste měli mýt okna?

Myjte okna, když je venku zataženo, ale sucho a ne mrazivo. Při větrném počasí voda rychleji vysychá a zanechává na skle šmouhy.

3. Jaká by měla být teplota vody?

K čištění oken v zimě nepoužívejte horkou vodu. Pouze studená nebo studená. Za prvé, náhlá změna teploty může vést k prasknutí okenního skla. Za druhé, horká voda mrzne mnohem rychleji než studená voda.

4. Potřebujete alkohol na čištění oken?

Ano. Abyste zabránili okamžitému zamrznutí vody, používejte k čištění oken přípravky s obsahem alkoholu. Pokud si roztok připravujete sami, přidejte do vody alkohol (poměr 1:2).

5. Jak mýt okna v zimě?

Pokud z nějakého důvodu opravdu potřebujete vyčistit okna v zimě, zde je několik jednoduchých a účinných metod, ze kterých si můžete vybrat.

1. Citronová šťáva. Citronová šťáva nejen čistí, ale dodává sklu lesk. Smíchejte 8 polévkových lžic. lžíce šťávy se 4 polévkovými lžícemi. l. salicylový alkohol a 2 litry studené vody. Vyčistěte okna jako obvykle.

Mytí oken bývá spojeno s přípravou domu na Velikonoce, ale někdy jsme k tomu nuceni v zimě.-2

2. Prostředek na mytí skla. Přípravek na odstranění nečistot z čelního skla automobilu je vždy kvalitní a nezamrzá ani ve velkých mrazech.

3. Ocet. Připravte roztok: 2 polévkové lžíce. l. ocet + 3 polévkové lžíce. l. alkohol + 1 lžička prostředku na mytí nádobí a 3 polévkové lžíce. l. čističe skla. Okna budou svítit!

6. Musím si koupit speciální příslušenství?

Aby vám voda na skle nezamrzla, vyplatí se investovat do nové kvalitní škrabky na vodu. Pryžová deska pečlivě shromažďuje vodu, čímž se minimalizuje riziko prasknutí skla.

Mytí oken bývá spojeno s přípravou domu na Velikonoce, ale někdy jsme nuceni to dělat v zimě.-3

7. Jak se obléknout na mytí oken v zimě?

Odpověď je jednoduchá – oblékáme se podle počasí. Sada musí obsahovat bundu, čepici, šálu a rukavice. Zvláštní pozornost věnujte rukavicím – měly by být látkové, nikoli gumové.