Pánev používáme každý den k vaření nebo ohřívání našich oblíbených jídel. Častěji se ale staráme o čistotu vnitřku nádobí, než o vnější. Mezitím zbytky jídla a tuk ulpívají na povrchu a je obtížné je vyčistit kvůli teplu generovanému během smažení. Dnes se s vámi podělím o domácí způsoby čištění pánve, aby bylo vaření v kuchyni příjemnější.

Proč potřebujete čistit pánev?

Čím špinavější pánev, tím více času strávíte vařením. Čisté nádobí se rychleji zahřeje a déle udrží teplo, čímž šetří energii.

Zkuste použít jedlou sodu k vyčištění dna pánve.

Efektivní a cenově výhodná metoda, která funguje se všemi typy povrchů. K přípravě čisticího prostředku budeme potřebovat jedlou sodu a peroxid vodíku. V misce smíchejte 6 lžiček jedlé sody a 1/4 peroxidu, důkladně promíchejte. Poté rozprostřete homogenní hmotu na dno pánve a nechte 10 minut. Po uplynutí této doby je třeba pastu omýt houbou nebo hadříkem. Špína zmizí beze stopy!

Kyselina citronová

Kyselina citronová rozkládá mastné usazeniny a usazeniny uhlíku stejně dobře jako soda. Lžičku kyseliny rozpusťte ve vodě a tekutinu povařte. Poté byste měli ponořit dno pánve do vody a nechat několik hodin působit, aby měl produkt čas pracovat. Nakonec jednoduše smyjete rozpuštěný tuk.

Sůl + ocet

2 další ingredience, které má každá hospodyňka ve své kuchyni. Na dno pánve nasypte sůl (nejlépe hrubou) a navrch nalijte 9% ocet. Nechte půl hodiny působit. Během této doby ocet změkčí uhlíkové usazeniny a mastnotu.

Pánev používáme každý den k vaření nebo ohřívání našich oblíbených jídel. Častěji si ale lámeme hlavu s čistotou vnitřku nádobí než zvenčí.-3

Poté vezměte pěnovou houbu. Sůl je abrazivo, které se používá i na čištění odolných skvrn s její pomocí snadno odstraníme nečistoty.

Přírodní a domácí prostředky ušetří nejen váš čas, ale i peníze. Užijte si to pro své zdraví ❤️