Plynový sporák je náročnější na čištění než sporák indukční, protože má mnoho špatně přístupných míst, vyboulenin a prohlubní. Proto je snazší předcházet kontaminaci, než trávit hodiny mytím později.

Moje sestra používá vazelínu na odstranění karbonových usazenin, hnědých skvrn a mastnoty již dlouhou dobu. Díky ochrannému filmu, který přípravek na sporáku vytváří, zůstává jeho povrch déle čistý.

Vazelína v každodenním životě

Asi před 30 lety se vazelína používala k řešení mnoha každodenních problémů, třela se s ní kožená obuv, odličovala se, změkčovala rty, chránila pleť před spalujícím sluncem a tak dále.

Vazelína je užitečná i v kuchyni, nemá žádnou vůni ani chuť, takže se nemusíte bát, že by se v domě vznášela „aroma“ chemikálií. Vždy beru jeden z nejlevnějších – za 50 rublů, ale v internetových obchodech jsem viděl levnější.

Vždy čistý sporák

Než tedy sporák potřete vazelínou, počkejte, až vychladne, jinak se mastovitý přípravek „rozteče“. Výrobek vetřete na čistý a suchý povrch. Používám hadřík z mikrovlákna.

Plynový sporák je náročnější na čištění než indukční, protože má mnoho špatně přístupných míst, vyboulenin a prohlubní. Proto je snazší předcházet kontaminaci, než trávit hodiny mytím poté.-3

Poté je třeba počkat 15 minut, vazelínu setřít suchým hadříkem nebo ubrouskem. Na ošetřovaném povrchu tak nevzniknou žluté a hnědé skvrny a nebude na něm ulpívat mastnota. Čistý sporák zůstane čistý i po vaření!

Jak vyčistit troubu

Přiznám se, že sklo trouby po vaření ne vždy otírám, takže se časem lepí a objevují se špinavé šmouhy. Vazelína funguje skvěle i na zaschlé skvrny tím, že je změkčí.

Pro čištění skla trouby, dokud se neleskne, naneste vazelínu na hladký povrch a nechte několik minut působit. Poté ji sbíráme papírovou utěrkou nebo měkkým hadříkem.

Plynový sporák je náročnější na čištění než indukční, protože má mnoho špatně přístupných míst, vyboulenin a prohlubní. Proto je snazší předcházet kontaminaci, než trávit hodiny mytím poté.-4

Tyto jednoduché tipy vám pomohou udržet váš plynový sporák čistý. Uvidíme se v nových publikacích!