Žluté skvrny na víku a sedáku toalety jsou „oblíbeným“ problémem mnoha koupelen. Bohužel odstranění tohoto typu znečištění není snadný úkol, ale lze jej vyřešit. Dnes se s vámi chci podělit o jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak udržet vaši toaletu čistou.

Ingredience na těstoviny se dají sehnat v každém obchodě s potravinami a stojí haléře.

Odkud pocházejí žluté skvrny na plastu?

Nejčastěji je důvodem pravidelný kontakt sedačky s tvrdou vodou. Na plastu se tvoří povlak solí hořčíku a železa, skvrny od vodního kamene mají nažloutlý odstín.

Další důvody: příliš dlouhá životnost nebo nekvalitní plast, vystavení agresivním čisticím prostředkům, nedostatečná frekvence čištění.

Jak odstranit žluté skvrny z toaletního sedátka

Chcete-li vrátit plast do původního vzhledu, musíte si vyrobit domácí pastu. Potřebujeme pouze 3 dostupné suroviny: jedlou sodu, kyselinu citronovou a vodu.

Smíchejte jedlou sodu, kyselinu citronovou a teplou vodu, aby vznikla hustá pasta. Rozložte jej po plastovém povrchu, nezapomeňte otřít víko toalety. Abych se dostal do těžko dostupných míst, používám starý zubní kartáček.

Nechte pastu působit asi 15 minut, poté důkladně opláchněte zbývající směs spolu se žlutými skvrnami a nečistotami.

Jak vyrobit univerzální čistič?

Jedlá soda může být základem pro další účinný lék. Kombinujeme jedlou sodu s citronovou šťávou, mýdlem na prádlo, esenciálním olejem (oblíbené aroma) a získáváme bezpečný čisticí prostředek do domácnosti. Před přidáním mýdla je třeba ho nastrouhat a rozpustit v malém množství vody. Poté přidejte zbytek ingrediencí .

Žluté skvrny na víku a sedáku toalety jsou „oblíbeným“ problémem mnoha koupelen. Bohužel odstranění tohoto typu znečištění není snadný úkol, ale lze jej vyřešit.-3

Směs by měla mít hustou konzistenci. Pastu používejte k čištění sporáků, nádobí, keramiky, dřezů a armatur. Přípravek funguje i jako odstraňovač skvrn – věci budou bílé, čisté a voňavé!