K vypěstování krásné a zdravé rostliny nestačí pravidelná zálivka a sluneční záření. Správné krmení stimuluje růst, chrání zeleninu a ovoce před škůdci a zvyšuje produktivitu. Dnes se podělím o 3 nejúčinnější hnojiva, která si snadno připravíte doma.

Vaječná skořápka

Je bohatý na vápník, křemík, fluor a zinek. Skořápkové hnojivo je univerzální, ale nejvíce užitku přinese levanduli, pivoňkám, liliím, cuketám, tulipánům, rajčatům a okurkám.

K přípravě hnojiva je třeba rozdrtit skořápky syrových vajec a rozptýlit je po rostlině.

Skořápky budou pomalu uvolňovat minerály a hnojit půdu. Účinně chrání plodiny před slimáky – velké kusy se lepí na tělo měkkýše a brání mu v dalším pohybu.

Můžete také udělat nálev a přidat ho do půdy při přesazování rostlin. Chcete-li to provést, naplňte skořápku vodou a počkejte týden. Připraveno!

Slupka od banánu

Banánové slupky dodají rostlinám draslík, fosfor, hořčík a vápník. Růže zalité tímto hnojivem nádherně a dlouho pokvetou, rajčata a okurky budou chráněny před škůdci a houbovými chorobami.

Postup krok za krokem:

  • Banánové slupky je potřeba usušit a rozdrtit.
  • Vezměte skleněnou nádobu a nasypte do ní prášek, naplňte ji teplou vodou.
  • Nechte vyluhovat na tmavém a teplém místě. Za dva dny bude hnojivo připraveno!

Nálev stačí naředit vodou a lze jej použít nejen k zálivce, ale i k postřiku rostlin.

Dřevěný popel

Je to zásobárna vitamínů a minerálů. Je ale důležité, aby dřevo nebylo natřené nebo nalakované. Složení popela zahrnuje: draslík, fosfor, vápník, hořčík a křemík, které snadno pronikají do půdy.

K vypěstování krásné a zdravé rostliny nestačí pravidelná zálivka a sluneční záření. Správné krmení stimuluje růst, chrání zeleninu a ovoce před škůdci a zvyšuje produktivitu.-3

Správné proporce pro zalévání: 10 litrů. voda 2 šálky popela. Nechte den vyluhovat. Rostliny ošetřujte jednou měsíčně.

Toto hnojivo lze použít k hnojení ovocných stromů, zeleniny a všech druhů bobulovin.

Vyzkoušejte tato cenově výhodná, ale extrémně účinná hnojiva a váš dvůr se promění! ❤️‍