Při úklidu domácnosti jsme zvyklí používat přípravky zakoupené v obchodě. Ale to není jen velký náklad, ale také štiplavý zápach chemikálií, který ne každý snese. Naštěstí v kuchyni existují produkty, které účinně nahradí chemii a ušetří spoustu peněz a času. Přesvědčte se sami pomocí navrhovaných lifehacků.

Jak vyrobit domácí čisticí prostředky?

Domácí směsi si ideálně poradí s různými skvrnami a nečistotami, skvrnami na skle. Pokud máte děti, nemusíte se bát, že by se jim čisticí prostředky dostaly do rukou. Jsou zdravotně nezávadné a nemají výrazné aroma.

Nejlepší recepty:

  • Smíchejte sklenici jedlé sody se 3 polévkovými lžícemi. lžíce octa. Jedná se o univerzální a osvědčený duet pro úklid domu. K čištění špinavých povrchů používejte měkký hadřík z mikrovlákna .
  • Podlahu můžete umýt vodou, octem a solí. Poměry: na 5 litrů vody 4 polévkové lžíce. l. sůl a 5 polévkových lžic. lžíce 9% octa.
  • Chcete-li vyčistit toaletu , musíte přidat 1 lžičku octa do ¼ šálku jedlé sody. Nalijte směs do mísy a nechte půl hodiny. Poté setřete štětcem a opláchněte vodou.
  • Už vás nebaví skvrny a skvrny na zrcadle ? Jednoduše nařeďte 1 lžičku octa ve sklenici teplé vody a připravenou tekutinou nastříkejte na skleněný povrch, otřete ubrouskem. Zrcadlo bude zářit čistotou!

Domácí prostředek na mytí nádobí

Recept je jednoduchý a levný. Je potřeba vymačkat šťávu ze 3 citronů. Přidejte 100 ml vody, 1 sklenici octa a stejné množství kuchyňské soli.

Při úklidu domácnosti jsme zvyklí používat přípravky zakoupené v obchodě. Ale to není jen velký náklad, ale také štiplavý zápach chemikálií, který ne každý snese.-3

Vařte na mírném ohni do zhoustnutí. Vzniklou směs pak nalijte do nádoby a použijte k mytí špinavých hrnců, talířů a příborů. Tento produkt vydrží dlouhou dobu. Příjemná citrusová vůně a čisté nádobí jsou zaručeny!

Tyto užitečné životní hacky vám zjednoduší život a ušetří váš rodinný rozpočet, využijte je pro své zdraví ❤️‍