Orchideje mám moc ráda, fascinují svou něhou a elegancí. Někdy je však jejich kvetení zpožděno nebo se vůbec nevyskytuje. Minulý rok jsem se s takovým problémem setkala a pomohla mi ho vyřešit tekutina, kterou většina hospodyněk vylévá do dřezu.

Ukážu vám jako příklad použití orchidejí, ale rýžová voda je vhodná pro téměř všechny pokojové květiny. Pokud není lepší kaktusy a jiné sukulenty nezalévat, ale postříkat je užitečnou tekutinou.

Živná voda pro zavlažování

Chceme, aby nás pokojové rostliny potěšily bujnými a velkolepými pupeny, ale k tomu jim musíme poskytnout vhodné podmínky pro vývoj. A zde hraje důležitou roli kompetentní krmení. Hnojiva jsem v obchodě dlouho nekupoval; připravuji je sám z dostupných produktů. Mezi tyto produkty patří rýžová voda.

Zakalená tekutina nasytí rostlinu živinami, které orchidej nemůže získat z půdy. Rýže dodává vodě vitamíny B, draslík, hořčík a hodně sacharidů.

Jak připravit přírodní hnojivo:

  1. Vařte rýži na mírném ohni, dokud nebude hotová. Pro barvu je důležité do vody nepřidávat sůl ani koření.
  2. Rýži sceďte pomocí jemného síta a tekutinu nalijte do láhve.

Rýžovou vodu používáme jednou za tři týdny. Zbytek času rostlina potřebuje usazenou vodu. Květinu zalévám maximálně jednou za 7 dní.

Jak ovlivňuje rýžová voda orchideje?

Živná tekutina nejen stimuluje kvetení, ale také ovlivňuje růst rostliny. Sacharidy ve formě škrobu potřebují půdní mikroorganismy, které urychlují vývoj kořenového systému. Po zalití rýžovou vodou se pupeny stanou hustšími, nadýchanějšími a silnějšími.

Orchideje mám moc ráda, fascinují svou něhou a elegancí. Někdy je ale jejich kvetení opožděné nebo se nevyskytuje vůbec.-3

Rýžová voda tedy není o nic méně cenná než samotná rýže. Vyzkoušejte přírodní hnojivo a vaše oblíbené rostliny se vám poděkují bohatým kvetením 🌺