Používání nových ručníků je radost. Nadýchané, příjemné na dotek, dobře sají vodu, ale časem začnou připomínat drsné hadry. Dnes se s vámi podělím o způsoby, které vrátí ručníkům jejich dřívější hebkost.

Trik s octem

Vložte ručníky do bubnu pračky a spusťte nejkratší program přidání prášku. Mytí nebude trvat déle než 15 minut. Jakmile jsou dvířka pračky odemčena, přidejte do bubnu půl lžíce soli a šálek octa.

Poté zvolíme obvyklý mycí program a do přihrádky na prací prostředek nasypeme trochu prášku a také leštidlo, které obvykle používáte. Po vyprání solí a octem budou ručníky opět nadýchané a jemné na dotek.

Jedlá soda na prádlo

Soda změkčuje nejen vodu, ale také tkaninu, dobře odstraňuje odolné skvrny a udržuje bílou barvu. Vezměte půl sklenice vody a rozmíchejte v ní 3 lžíce jedlé sody. Poté nalijte tekutinu do přihrádky na prací prostředek.

Používání nových ručníků je radost. Nadýchané, příjemné na dotek, dobře sají vodu, ale časem začnou připomínat drsné hadry.-3

Jedlá soda pomáhá odstranit přebytečný prací prostředek z vláken tkaniny, takže roztok sody lze použít společně s pracím prostředkem. Po tomto ošetření budou ručníky jako nové.

Používání nových ručníků je radost. Nadýchané, příjemné na dotek, dobře sají vodu, ale časem začnou připomínat drsné hadry.-4

5 důležitých tipů pro efektivní mytí

  • Ručníky perte vždy odděleně. Nekombinujte je s jiným oblečením, aby se volné nitky nedostaly na jiné věci.
  • Teplota praní závisí na materiálu, ze kterého jsou ručníky vyrobeny. Doporučení vždy zkontrolujte na štítku výrobce.
  • Ručníky se nedoporučuje prát na 90°C. Rychle tak ztrácejí „nadýchanost“ a materiál se rychleji kazí.
  • Velurové ručníky perte vždy při teplotě nepřesahující 40°C. Díky tomu si předmět zachová svou barvu a hebkost.
  • Při praní ručníků nepoužívejte bělidlo, může látku oslabit a způsobit její vyblednutí