Orchideje jsou krásné, ale velmi náročné květiny. Dodají každému interiéru jedinečné kouzlo a eleganci. Dnes se naučíme, jak si připravit domácí hnojivo, aby nás exotická rostlina těšila květy po celý rok.

Jak rozkvést orchidej

Cibulová slupka je bohatá na vápník, draslík, fosfor a hořčík, bez kterých se orchidej nemůže normálně vyvíjet. Má také antibakteriální vlastnosti a chrání rostlinu před plísněmi.

Postup přípravy hnojení krok za krokem:

  • Měli byste začít oloupáním několika cibulek. Slupky zalijte 500 ml převařené vody.
  • Poté si připravte rýžovou vodu (5 lžic rýže zalijte litrem vody pokojové teploty).
  • Smíchejte rýžovou vodu se slupkami. Důkladně promíchejte.

Duet rýžových a cibulových slupek je skutečným skladem vitamínů pro pokojové rostliny. Aby orchidej velkolepě a krásně kvetla, stačí ošetřit listy tímto roztokem. Zbavíte se tak škůdců a plísní. Zvláštní pozornost věnujte spodní části listové desky.

Nejpohodlnější je použít lahvičku s rozprašovačem. Nastříkejte tekutinu na listy dvakrát měsíčně. Hnojivo je vhodné i pro zálivku květin.

Jak oživit pokojovou květinu

Pokud květina tvrdošíjně nechce kvést a živiny nepomáhají, měli byste orchidej vyjmout z květináče a zkontrolovat stav jejího kořenového systému. Zaschlé nebo shnilé kořeny opatrně odřízněte a zbytek opláchněte pod tekoucí vodou. Poté naplňte vysoký džbán vodou a spusťte do něj spodní část rostliny.

Orchideje jsou krásné, ale velmi náročné květiny. Dodají každému interiéru jedinečné kouzlo a eleganci.-3

Umístěte květinu na světlé místo asi 3 týdny.

Po této době se na exotické rostlině objeví dlouho očekávané pupeny. Orchidej je připravena k přesazení! ❤️‍