Pravidelné čištění toalety je nutné nejen z hygienických, ale i estetických důvodů. Pohled na usazeniny vodního kamene na toaletě je přímo odpudivý. Bohužel se stává, že taková nečistota se obtížně čistí.

Jednou jsem si povídal s kamarádkou mé sestry v kuchyni a ta se podělila o jeden neobvyklý produkt, který kdysi používala k čištění záchodu, a viděla úžasný výsledek. Také mě to přinejmenším překvapilo. Tento lék lze nalézt v každém domě, kde žije muž.

Jak tedy vyčistit záchod?

Usazeniny vodního kamene v záchodové míse jsou nevyhnutelným důsledkem jejího používání. Plak (složený převážně z molekul vápníku a hořčíku) se tvoří, když se voda zbývající na povrchu odpaří a vyschne. Jediné, co můžete udělat, je pravidelně splachovat záchod. Pomoci může i jedna z kosmetických přípravků, kterou pravděpodobně máte doma. Tento kosmetický přípravek je pěna na holení (ne gel!). Tato volba se může zdát trochu překvapivá, ale tato metoda opravdu funguje.

Pěna na holení má vynikající čisticí a leštící vlastnosti a snadno pomůže odstranit vodní kámen, který se vytvořil na toaletě. Tento trik je velmi jednoduchý, ale velmi účinný.

Jak vyčistit toaletu pěnou na holení?

Použití pěny na holení k čištění toalety je velmi jednoduché.

Naneste kosmetický přípravek na toaletní štětku. Silnými pohyby vydrhněte vnitřek toalety. Pěnu nechte na povrchu pár minut působit, aby mohla působit. Nakonec důkladně osušte toaletu a opláchněte vodou zbývající pěnu na holení.

Po použití tohoto triku vodní kámen zmizí a povrch toalety se stane čistým a lesklým.

Tato metoda je velmi účinná, výsledek je brilantní. Ale podle mě to není moc ekonomické. Občas si od manžela půjčím pěnu, když vidím, že došel čistič záchodové mísy.

Co dalšího kromě toalety lze čistit pěnou na holení?
Od kamarádky mé sestry jsem se dozvěděl, že pěna na holení se dá použít i na víc než jen na čištění záchodu. Tento oblíbený kosmetický přípravek je také skvělý pro odstraňování usazenin ze sprchových hlavic a dalších součástí sprchových baterií.

✔ Naneste pěnu na každý prvek sprchové baterie a opatrně ji rozetřete po celém povrchu.
✔Počkejte několik minut, než pěna začne působit.
✔Otřete sprchovou baterii hadříkem a opláchněte zbývající pěnu.