Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů. A pokud pevné usazeniny delší dobu neodstraňujete, začnou se lámat na malé kousky, které mohou skončit v kelímku.

Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů.

Jak odstranit vodní kámen z varné konvice pomocí cenově dostupných prostředků. Navržené metody jsou vhodné pro „jednoduché“ i rychlovarné konvice.

Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů.-2

Citronová šťáva

Čerstvý citron nakrájejte na malé kousky a vložte do konvice. Zalijeme půl litrem vody a přivedeme k varu. Vypněte teplo a po 15 minutách musíte tekutinu vypustit. Po plaku nezůstane žádná stopa a z konvice se bude nějakou dobu linout příjemná citrusová vůně.

Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů.-3

Škrob proti vodnímu kameni

Často vařím bramborová jídla, ale ne vždy vyhazuji slupky do koše. A právě proto. Bramborový škrob pomáhá zbavit se vodního kamene.

Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů.-4

Nádobu naplňte umytými peelingy, zalijte je vodou a vařte. Nechte zakalenou tekutinu 2-3 hodiny a poté konvici opláchněte pod tekoucí vodou.

Prošlý aspirin

K vyřešení problému můžete také použít tablety s prošlou dobou použitelnosti, konkrétně aspirin. Na dně konvice se obvykle usazují tvrdé usazeniny, proto stačí rozpustit 1 tabletu ve 200 ml vody a přivést tuto tekutinu k varu. Odstraňte konvici ze sporáku a počkejte 30 minut, během kterých kyselina zničí vodní kámen.

Vodní kámen v konvici nejen vypadá nereprezentativně, ale také snižuje životnost jakéhokoli zařízení 1,5-2krát. Hrubý povlak ovlivňuje vůni a chuť vody a hotových nápojů.-5

Jak často čistit konvici

Z vlastní zkušenosti mohu říci, že konvice po 3-4 týdnech pravidelného používání „přeroste“ vodním kamenem. Zbavit se šedožlutého plaku jednou provždy je nemožné a čím tvrdší voda v domě, tím rychleji se problém znovu objeví.

Doufám, že vám budou tyto tipy užitečné a vyberete si pro sebe tu nejvhodnější možnost.