Většina žen v domácnosti používá k čištění podlahy mop. Bez ohledu na typ nástavce (ploché, s otočným mechanismem, lano) se všechny zašpiní stejně rychle.

Jak vyčistit hlavu mopu?

Když si všimneme, že hlava mopu je již špinavá a nelze ji použít k čištění podlahy, většinou ji vyměníme za novou. To však není nutné. Vše, co musíte udělat, je naučit se efektivně čistit hrot.

Postup krok za krokem:

  • Sůl a jedlou sodu rozpusťte v litru vody v poměru 1:1. Nalijte do rozprašovače.
  • Poté touto tekutinou postříkejte hlavu mopu a počkejte hodinu.
  • Po uplynutí této doby špičku opláchněte pod tekoucí vodou nebo ji vyperte v pračce.

Zjistíte, že špína zmizela. Jedlá soda navíc pohltí nepříjemné pachy a dezinfikuje trysku.

Pro druhý způsob budete potřebovat odstraňovač skvrn . Ošetřete náhradní trysku odstraňovačem skvrn a počkejte 5 minut. Poté vložte do pračky, přidejte prací prostředek a perte při teplotě alespoň 60°C.

Jak se zbavit nepříjemného zápachu z mopu?

Stává se, že hrot mopu po použití silně „zapáchá“. Chcete-li problém vyřešit, musíte trysku ponořit do nádoby s horkou vodou a čisticím prostředkem. Používám běžný prostředek na mytí nádobí.

Poté látku dobře vyždímejte a nechte uschnout. Pokud je to možné, udělejte to po každém mokrém čištění a váš mop bude mít vždy svěží, příjemnou vůni.

Většina žen v domácnosti používá k čištění podlahy mop. Bez ohledu na typ nástavce (ploché, s otočným mechanismem, lano) se všechny zašpiní stejně rychle.-3

Je také důležité vědět, jak správně sušit mop. Umístěte ji tak, aby tryska byla nahoře. Nejlepší je to udělat venku.

Jak vyčistit mop, abyste jej mohli používat co nejdéle? Objevte tyto rozpočtové hacky a uvidíte, jak snadné je vypořádat se se špínou ❤️