Stává se, že nám pračka selže v tu nejneočekávanější chvíli. Když naložíme oblečení do bubnu, plánujeme z něj za hodinu a půl dostat čisté věci a ne roztrhané nebo rezavé. Důležité je včas identifikovat problém! Nemá totiž smysl používat vybavení, které ničí oblečení.

Jak funguje poškozený buben?

S největší pravděpodobností za to může buben pračky. Ale abyste se o tom ujistili, věnujte pozornost následujícím „příznakům“:

  • Mizení spodního prádla je běžným jevem a stalo se již předmětem vtipů. Nejčastěji se ponožky „ztratí“, ale ve skutečnosti skončí ve filtru přes odtokovou trubku. Pokud je buben přetížen, můžete gumovou manžetu stroje ohnout a podívat se za ni.
  • Roztrhané oblečení je dalším vážným problémem, který ohlašuje konec životnosti vybavení. Pokud po vyprání vaše oblečení vypadá, jako by vypadlo z boje s divokými zvířaty, musíte kontaktovat odborníka.
  • Pračka vibruje . Pokud zařízení skáče při každém roztočení, pravděpodobně je problém v tom, že tlumiče jsou příliš slabé nebo selhal jeden z prvků, které otáčí buben.
  • Život ztěžuje i hlasitý hluk z pračky . To je obvykle způsobeno opotřebovanými ložisky nebo čerpadlem, vypouštěcí filtr může být ucpaný, malé předměty nebo dekorace z oblečení se mohly dostat dovnitř krytu.

Jak zkontrolovat stav bubnu

Během provozu, zejména při dlouhodobém používání, se mohou uvnitř bubnu objevit oděrky a jiná poškození. Stačí si ze šatníku vzít oversized punčocháče, ponožky nebo podkolenky. S jejich pomocí můžete určit stav bubnu pračky.

Stává se, že nám pračka selže v tu nejneočekávanější chvíli. Naložením oblečení do bubnu plánujeme do hodiny a půl z něj dostat čisté věci a ne roztrhané nebo rezavé.-3

Otřete vnitřek zařízení novými punčochami a poté zkontrolujte, zda na nylonovém povrchu nejsou nějaké šmouhy. Pokud zboží nemá jedinou vadu, vše funguje jak má.

Vyzkoušejte tento jednoduchý lifehack. Včas identifikovaný problém ušetří vaše oblečení a rodinný rozpočet ❤️‍