Je velmi výhodné koupit několik bochníků chleba najednou. Ale bohužel, pečivo zůstává čerstvé nejdéle 2-3 dny. Poté strouhanka zatuchne a plesniví. Abych tomu zabránil, sdílím s vámi chytrý trik, který mi šetří čas i peníze.

Potravinové podmínky

Mnoho hospodyněk dává chleba do lednice . Při teplotách od 0 do 5 stupňů se však okamžitě ochladí a rychle ztrácí vlhkost.

Zabalit chleba do igelitového sáčku je také špatný nápad. V prvních 24 hodinách pečení z kynutého těsta „dýchá“ a uvolňuje se oxid uhličitý. Uvnitř obalu se přebytečná vlhkost a plyn neodpařují, což má za následek tvorbu plísní.

Aby mé vlastní pečivo zůstalo čerstvé, zabalím je do alobalu . Pokud to však uděláte s chlebem ještě teplým, rozmočí se.

Chléb může být skladován měsíce, pokud jej správně zmrazíte . „Nativní“ obaly se k tomu nehodí, pouze uzavřené obaly! Nejlepší je vzít si přilnavou fólii.

Ale dnes se s vámi chci podělit o populárnější způsob skladování s vynikající cirkulací vzduchu. Chléb můžete v chlebníku skladovat i týdny, pokud uděláte jeden jednoduchý krok.

“Babiččina” skladovací tajemství

Potřebujeme pouze jeden produkt z kuchyňské police. Jedná se o kostkový cukr, říká se mu také rafinovaný cukr. Do chlebníku stačí vložit 2-3 kostky a nasají přebytečnou vlhkost, chléb dlouho nezvadne. Pokud jste zvyklí používat sypký cukr, pak stačí dát dovnitř podšálek s 2-3 lžičkami.

Je velmi výhodné koupit několik bochníků chleba najednou. Ale bohužel, pečivo zůstává čerstvé nejdéle 2-3 dny. Poté strouhanka zatuchne a zplesniví.-3

Co dalšího byste měli dát do přihrádky na chleba?

Problém můžete vyřešit i snítkou celeru, kouskem jablka nebo půlkou brambory. Uvedené produkty „dodají“ pečivu vlhkost. Ale citronová kůra dokonale zabraňuje vzniku nepříjemného zápachu.

Poslechněte si tyto tipy a nebudete muset každý den chodit do obchodu pro porci čerstvého chleba ❤️‍