Po náročném dni začnete prát a najednou se ukáže, že vám došel prací prášek? Jsem obeznámen s touto situací. Nikdy ale nenechávám špinavé prádlo v bubnu do rána, protože prášek lze nahradit stejně účinným přípravkem. A nemusíte chodit daleko, leží na poličce v koupelně.

Jak nahradit prací prášek?

Než budu mluvit o metodě, kterou používám, je zde několik dalších možností. Možná se některé z nich budou hodit i vám.

  • Prací mýdlo

Stačí ji nastrouhat na jemném struhadle a vhodit do bubnu spolu se špinavým oblečením. Beru asi 50 gramů. při plném zatížení.

  • Prášek do pečiva

Přidáním jedlé sody do pračky můžete dokonce odstranit skvrny od kávy nebo vína. Navíc účinně odstraňuje nepříjemné pachy z oblečení.

  • Ocet

Pravidelný stolní ocet zlepšuje kvalitu mytí. Dokonale myje věci, změkčuje je a chrání tkaniny před vyblednutím.

Po dni začnete pracovat a najednou se ukáže, že vám došel prací prášek? Tuto situaci znám.-3

Co nelze použít místo prášku

Do pračky nelze přidat všechny prací a čisticí prostředky.

Například mýdlo na nádobí rozpouští nečistoty a mastnotu, takže jej někteří doporučují jako alternativu. Ale velké množství pěny může poškodit části pračky a dostat se na motor. Podobně je tomu u šamponu , který při mytí dokáže vyvolat skutečnou „pěnovou sopku“.

Ústní voda místo prášku není žádná sranda!

Pokud mi dojde prášek, použiji ústní vodu. Účinný a bezpečný přípravek odstraňuje nečistoty, skvrny a skvěle osvěžuje oblečení.

Po dni začnete pracovat a najednou se ukáže, že vám došel prací prášek? Tuto situaci znám.-4

Umístěte uzávěr ústní vody do bubnu se špinavým oblečením. To je přibližně 50-80 ml , pokud jsou věci velmi znečištěné, můžete mírně zvýšit množství leštidla.

Po dni začnete pracovat a najednou se ukáže, že vám došel prací prášek? Tuto situaci znám.-5

Nastavte prací cyklus na standardní cyklus a jakmile pračka skončí a buben se otevře, budete příjemně překvapeni čistotou a svěží, povzbuzující vůní vašeho oblečení.