Stává se, že chladnička je čistá, ale stále je cítit nepříjemný zápach. Důvodem mohou být zkažené nebo příliš „voňavé“ produkty. Dnes vám řeknu, jak se rychle a efektivně zbavit problému.

Nejlepší pohlcovače pachů

  • Jednu syrovou bramboru rozkrojte napůl a obě poloviny dejte do lednice. Zeleninu vyměňte každé 3-4 dny (jakmile se vytvoří „vysychající kůrka“).
  • Máte staré noviny? Zmačkajte stránky, které jste již přečetli, a položte objemné kuličky na police v lednici. Skvěle pohlcují pachy!
  • Pokud milujete čerstvě namletou kávu, pak pravděpodobně máte doma balení celých kávových zrn. Vezměte pár zrnek a zapíchněte je do půlky jablka – to je skutečný nález, který poskytne dlouhotrvající aroma svěžesti a čistoty uvnitř chladničky.
  • Mnoho žen v domácnosti používá aktivní uhlí k boji proti cizím pachům. Rozdrťte několik tablet a nechte talířek s práškem několik dní v lednici. Zmizí nejen zápach, ale zmizí i přebytečná vlhkost.
  • Jaké tropické ovoce dokáže okamžitě neutralizovat nepříjemný jantar a osvěžit vzduch? Tohle je citron. Je třeba vymačkat šťávu z jednoho citronu a navlhčit jím několik vatových tamponů. Disky pak můžete jednoduše nechat na polici nebo je ošetřit policí kyselinou. Nezapomeňte na gumové těsnění, i to se vyplatí otřít.
Stává se, že chladnička je čistá, ale stále je cítit nepříjemný zápach. Důvodem mohou být zkažené nebo příliš „voňavé“ produkty.-3
  • Dejte trochu jedlé sody do misky nebo malého talíře a položte ji na jednu z polic. Pokud je nepříjemný zápach velmi silný, bude potřeba několik těchto „absorbérů“. Někdy místo sody používám prášek do pečiva, který to dělá stejně dobře.
  • A konečně, káva snadno překoná i ty nejsilnější pachy. Vezměte malou misku celých nebo mletých kávových zrn a nechte ji v lednici. Metoda je funkční a spolehlivá.
Stává se, že chladnička je čistá, ale stále je cítit nepříjemný zápach. Důvodem mohou být zkažené nebo příliš „voňavé“ produkty.-4

Pokud se vám článek líbil, uložte si ho a sdílejte se svými přáteli. Před námi je ještě spousta zajímavých věcí ❤️‍