Poměrně nedávno jsem se dozvěděl o neobvyklém life hacku.

Cukr se vkládá do trouby i při přípravě slaných pokrmů. proč to dělají?

Moderní technologie samozřejmě ušly dlouhou cestu a mnoho pecí je vybaveno teplotními senzory, časovači a dalšími. Ale ne každý má takové high-tech spotřebiče, někteří používají staré plynové sporáky nebo mini-trouby, které nemají přesné senzory.

Proč potřebujete kontrolovat teplotu trouby?

Některá jídla, sušenky, marshmallows a složité cukrářské lahůdky vyžadují přesné teploty, při kterých je lze vložit do trouby. Při nedodržení režimu se může sušenka nebo marshmallow usadit nebo naopak při zvýšené teplotě příliš prudce stoupnout.

Lidé, kteří neměli přesné technologické přístroje, přišli na užitečnou metodu. Do misky nebo ramekinu dají lžíci cukru a dají do trouby.

Přidejte cukr a sledujte jeho stav. Když začne karamelizovat, teplota trouby dosáhla 160 stupňů.

Myslím, že je to dobrý tip i pro ty nejzkušenější hospodyňky. Tímto způsobem můžete přesně kontrolovat teplotu a nezkazit upečený produkt.

Touto metodou teď peču hodně nadýchané sušenky a dělám pečené kuře v marinádě. Pokud dříve mohla sušenka prudce nakynout a pak zploštit, nyní napoprvé vše dobře dopadne.

Tajemství lahodného kuřete v troubě

Nyní, když jsme přišli na to, jak přesně ovládat teplotu v troubě, chci se s vámi podělit o několik užitečných tipů pro vaření lahodného kuřete.

Hlavní věcí před vařením masa je udělat marinádu. Každý to dělá jinak. Mou osvědčenou metodou jsou aromatické bylinky a koření, olivový olej, sůl podle chuti. Všechny ingredience smícháme a touto směsí kuře důkladně potřeme. Nezapomeňte nechat několik hodin odležet, aby se maso nasytilo vůní a olejem.

Také další trik, který vám pomůže získat šťavnatější a měkčí kuře. Před vařením ji není potřeba propichovat, jak radí řada receptů. Šťáva z masa zůstane uvnitř a nevyteče na plech ani do „rukávu“.

Možná se ptáte: “Jak poznáte, že je kuře hotové?”

Kuře stále není sušenka, takže ho můžete kdykoliv vyndat a zkontrolovat jeho stav. Když se dlouho opaluje v troubě a je celý od ruměnce, vyndejte ho, propíchněte nožem a uvidíte, jaká šťáva z něj vyteče. Pokud je bílá, pak je maso hotové.

Lifehacky, jako jsou tyto, mi pomáhají dělat každodenní věci jednodušší a lepší.