Hliníková fólie má mnoho praktických vlastností. Díky svým jedinečným vlastnostem je mimořádně oblíbený nejen v kuchyni.

Hlavní předností hliníkové fólie je její vysoká tepelná odolnost a schopnost blokovat světlo a kyslík. Dokonale chrání potraviny před vnějšími faktory, jako je UV záření a kyslík, které mohou urychlit oxidační procesy a zhoršit kvalitu potravinářských výrobků.

Hliníková fólie navíc nepropouští pachy, vlhkost a bakterie. Díky tomu jej lze použít k uchování potravin, zamezit růstu nežádoucích mikroorganismů a udržet potraviny déle čerstvé.

Neobvyklé použití hliníkové fólie

Existuje mnoho kreativních způsobů, jak využít tento všestranný materiál. Tady jsou některé z nich:

Umyjte nádobí

Pohodlná kulička z lisované hliníkové fólie vyčistí vaše pánve od nečistot stejně dobře jako kovová houba. Lze jej snadno použít jak za mokra, tak za sucha. Stačí povrch jemně třít hliníkovou kuličkou, dokud špína nezmizí. Lze s ním bezpečně čistit hrnce, pánve, talíře, trouby, grily nebo plechy na pečení. Nepoužívejte při mytí keramických a elektrických sporáků.

Umístěte fólii na police v lednici

Na každou polici v chladničce umístěte kus hliníkové fólie přeložený napůl. Stejným způsobem zajistěte dno a skříňky na dvířkách. Díky tomu ochráníte chladničku před nečistotami. Když se jakýkoli produkt rozbije nebo rozlije, stačí odstranit znečištěnou fólii a vyměnit ji za novou.

Naostřete nůžky

To lze provést velmi rychle a bezpečně. Kovový plech musíte složit jako harmoniku v několika vrstvách a výsledný tlustý proužek pak nastříhat nůžkami.

Vyčistěte žehličku

Povrchové skvrny lze úspěšně odstranit kontaktem s kouskem hliníkové fólie. Žehličku čistěte až po úplném vychladnutí.

Stříbrné čištění

Do misky nalijte litr vody a rozpusťte v ní 5 lžic soli. Na dno položte hliníkovou fólii. Vložte stříbro do vody a nechte několik hodin působit. Poté příbory opláchněte teplou vodou a vyleštěte suchým hadříkem. Budou vypadat jako nové!

Vymalování

Tento trik se bude hodit každému, kdo rád přestavuje a stěhuje nábytek ve svém bytě. Umístěte “stříbrný papír” pod nohy nábytku tak, aby se matná strana dotýkala podlahy. Díky tomu snadno přemístíte i to nejtěžší zařízení a povrch podlahy se nepoškrábe.

Rostliny

Pokud šneci a housenky okusují rostliny na vaší zahradě, chraňte je hliníkovou fólií. Stačí jej omotat kolem poškozených stonků.

Urychlete si žehlení

Fólie teplo nejen přitahuje, ale také odráží. Pokrytím žehlicího prkna vrstvou fólie žehlení mnohem rychleji urychlíte, protože se materiál rychleji zahřeje. Odřízněte dostatečně velký kus a přilepte jej k desce. Na tuto vrstvu položte kryt a dobře jej zavažte.

Hliníková fólie má mnoho praktických vlastností. Díky svým jedinečným vlastnostem je mimořádně oblíbený nejen v kuchyni.-3

Odstraňovač rzi

Fólii lze použít i jako odstraňovač rzi. Natřete jej na rezavý kov a hnědý povlak během okamžiku zmizí.

Z elektrizujícího oblečení

Pokud vaše oblečení vypadá staticky, třpytivý papír vám pomůže zbavit se tohoto problému. Před praním vhoďte do bubnu pračky zmačkaný svazek fólie.