Vždy se těším na Velikonoce! To je čas, kdy se připravujeme na dovolenou, uklízíme dům a děláme to, co všichni milujeme – všichni společně malujeme kraslice. Je to zábavná aktivita pro děti a skvělý čas pro celou rodinu. Na regálech najdete mnoho barviv, která nás překvapí svými jasnými barvami. Vždy jsem ale byla proti používání chemie v kombinaci s jídlem, a tak jsem začala hledat způsoby, jak vajíčka obarvit přírodními barvivy.

Velikonoční vajíčka symbolizují nový život a znovuzrození! Každý rok se snažíme, aby byly co nejkrásnější a originální. Při jejich zdobení cítíme očekávání svátku, radost a rodinnou pohodu. Tuto sváteční tradici milují především děti.

Velikonoční vajíčka jsou jednou z hlavních ozdob svátečního stolu. Někdo preferuje barvení vajec ručně, jiný používá jednodušší řešení a jednoduše je umístí do barviva rozpuštěného ve vodě. Chemická barviva na vejce však nejsou vždy bezpečná. Mohou dokonce proniknout do vaječného bílku. Mnohem zdravější je používat přírodní barviva.

Jaká přírodní barviva mám používat?

Dlouholeté zkušenosti mých, mých rodičů a babiček dokazují, že ingrediencí na barvení vajíček je spousta.

To může být:

  1. Zelená – odvar ze jmelí, mladé žito, kopřiva, březová kůra.
  2. Modrá – trnkový odvar, borůvky.
  3. Žlutá – kari, heřmánek, kurkuma, jehličí modřínu, odvar z květů měsíčku.
  4. Červená – sušené červené bobule, cibulové slupky, odvar z krokusů, olšové šišky, dubová kůra, bezinky.
  5. Fialová – tmavě zbarvené lístky černého bezu nebo slézu.
  6. Pomeranč – dýňová nebo mrkvová šťáva.
  7. Růžová – řepná šťáva.
  8. Černá – olše, dubová kůra, skořápka vlašského ořechu.
  9. Hnědá – smrkové jehličí, skořápky vlašských ořechů.
  10. Jasně červená – mražené maliny, brusinky.

Nyní víte, kolik možností existuje pro barvení bez použití chemikálií.

Jak obarvím vajíčka pomocí přírodních surovin?

Existují dva způsoby. Studená a horká metoda.

Horká metoda – barvicí přísadu dejte do kastrůlku a ihned přidejte vejce. Vše společně vařte, dokud nezískáte požadovaný odstín.

Mně se víc líbí metoda za studena, protože… nevyžaduje dlouhé sledování pánve. Vejce uvaříme a necháme vychladnout. Přírodní barvivo dáváme do horké vody s některými přísadami je lepší vodu převařit, například při nakládání s kůrou nebo listy. To se provádí proto, aby se voda lépe zbarvila. Poté vejce vložte do obarvené horké vody a nechte je vychladnout. Při vystavení vysokým teplotám se zbarví.

Zkoušeli jste obarvit vajíčka přírodními barvivy a jaký byl výsledek?