Právě jste upekli jablečný koláč a chystáte se vyhodit všechny slupky? Vzdejte se této myšlenky! Existuje 5 chytrých způsobů, jak slupky z jablek doma dobře využít.

Jablečné chipsy

Jablečná slupka je bohatá na rostlinné antioxidanty, obsahuje vitamíny C, A, dále vápník, draslík, kyselinu listovou a železo. Pokud peelingy sušíte v troubě, získáte nejen chutný, ale i zdravý dezert.

Jak vařit ovocné lupínky krok za krokem:

  1. Troubu předehřejte na 150°C.
  2. Jablka před oloupáním důkladně omyjte. Ořízněte kůru.
  3. Plech vyložte pečicím papírem a položte na něj slupky z jablek.
  4. Pokud máte rádi vůni a chuť skořice, posypte kůru tímto aromatickým kořením.
  5. Pečeme 20 minut při teplotě nejvýše 150°C. Pravidelně je třeba troubu otevírat a kůrky obracet na druhou stranu.
  6. Nechte chipsy vychladnout. Uchovávejte v suché skleněné nádobě. Perfektní varianta svačiny bez extra kalorií!

Vitamínový kompot

Jablečné slupky jsou skvělé na výrobu kompotů. Nejprve je třeba oříznout slupku z čistých jablek. Vložte ji do hrnce s vodou.

Vařte na mírném ohni 20-30 minut. Pět minut před vařením přidejte rozinky a cukr podle chuti. Necháme uvařit kompot. Dobrou chuť!

Myjte nádobí bez chemie

Jablka, zvláště ta nezralá, obsahují kyselinu, která účinně rozkládá nečistoty, mastnotu a nevzhledný žlutý povlak.

Právě jste upekli jablečný koláč a chystáte se vyhodit všechny slupky? Vzdejte se této myšlenky! Existuje 5 chytrých způsobů, jak slupky z jablek doma dobře využít.-3

Stačí naplnit čištění vodou a položit nádobí na oheň. Tekutinu vařte asi 30 minut, poté ji nechte stranou a nechte vychladnout. Nečistoty a vodní kámen se snadno odlepí od stěn nádobí. Zbývá jen opláchnout nádobí teplou vodou.

Přírodní chuť

Sušené slupky vydávají jemnou a nevtíravou vůni svěžesti. Slupku rozemlejte a vložte do sáčků (mohou být vyrobeny z tenké bavlněné tkaniny nebo starých nylonových punčochových kalhot). Tímto jednoduchým způsobem dodáte svému ložnímu povlečení příjemnou vůni.

Ovocné hnojivo

Vitamíny a minerály obsažené v jablečných slupkách mají pozitivní vliv na růst plodin. Příprava rostlinné stravy je snadná. Musíte vzít slupku ze 2 jablek a umístit ji do litrové nádoby, zalít vroucí vodou.

Uzavřete víko a nechte 2 dny louhovat na chladném místě. Toto hnojivo ocení jak zahradní plodiny, tak pokojové květiny.