Cibule je díky své zvláštní a neodolatelné chuti kulinářsky oblíbenou kuchyní po celém světě. Všestranná zelenina dodává hloubku všemu od polévek a dušených pokrmů až po smažené hranolky a omáčky. Často však přehlížíme jednu část cibule, která je něčím neopěvovaným hrdinou – slupku cibule! Ukazuje se, že je to zásobárna živin, které poskytují obrovské zdravotní výhody. Než ji tedy vyhodíte do koše, zjistěte, co se s ní dá uvařit!

Čím jsou cibulové slupky tak výjimečné?

Cibulové slupky jsou nabité živinami. Je bohatá na bioaktivní sloučeninu kvercetin, flavonoidy a vitamíny A, C a E. Nejvyšší koncentrace kvercetinu však najdeme v červené a žluté cibuli.

Co uvařit z cibulových slupek

Onehdy jsem si vzpomněl na tyto tři recepty a rozhodl jsem se je sdílet na svém kanálu. Jsou velmi jednoduché na přípravu.

Vývar z cibulové slupky

Lze z ní připravovat polévky nebo guláše. Vývar je zlatavý a velmi zdravý.

Ingredience
✔Oloupejte 4–5 cibulí
✔8 šálků vody
✔2–3 stroužky česneku (volitelně)
✔Sůl a pepř podle chuti

Slupky cibule důkladně opláchněte pod studenou vodou. Do velkého hrnce nalijte vodu a přidejte slupky spolu s česnekem.
Směs přiveďte k varu na silném ohni. Poté snižte teplotu na minimum, přikryjte a nechte vařit asi 30-40 minut.
Odstraňte z ohně a přeceďte vývar přes jemné síto nebo plátýnko do nádoby.
Dochuťte solí a pepřem podle chuti. Můžete také přidat další zeleninu (jako jsou mrkev nebo celerové listy) nebo své oblíbené bylinky a koření pro zlepšení chuti a výživy.

Cibulový prášek

Cibulový prášek z kůže má jemnou chuť a spoustu živin a lze jej přidat do domácích omáček, marinád, salátových dresinků nebo koření.

Tip: Při loupání cibule slupky nevyhazujte, ale sbírejte do zavařovací sklenice nebo plastové nádoby. Jakmile budete mít alespoň jeden šálek, můžete si vyrobit cibulový prášek.

✔ Cibulové slupky důkladně opláchněte pod studenou vodou.
Umístěte jej v jedné vrstvě na plech nebo mřížku. Nechte jej několik dní zcela vyschnout na vzduchu. Pro urychlení procesu sušení vložte slupky do trouby (asi 150 °C) na dvě až tři hodiny.
✔Sušenou cibulovou slupku pak přendejte do mlýnku na kávu nebo výkonného mixéru. Slupky rozemlejte, dokud se nezmění na jemný prášek. Pro získání požadované konzistence je lepší jej rozemlít po malých částech.
✔ Vložte cibulový prášek do nádoby se vzduchotěsným víkem. Skladujte jej na chladném a suchém místě, mimo dosah přímého slunečního záření. Při správném skladování si prášek může uchovat svou chuť a kvalitu po dobu nejméně tří měsíců.

Čaj z cibulové slupky

K přípravě čaje můžete použít slupky z červené, bílé nebo žluté cibule:

✔Sbírejte slupky z cibule a důkladně je omyjte.
✔Hst cibulových slupek dejte do hrnce s vodou na středním plameni. Vodu přiveďte k varu a poté nechte 15-30 minut vařit.
✔ Směs přeceďte přes sítko do hrnku, aby vám v čaji neplavaly kousky cibulové slupky. Tento čaj je velmi užitečné pít v období podzim-zima. Je velmi bohatý na antioxidanty a další prospěšné látky.

Cibule je díky své zvláštní a neodolatelné chuti kulinářsky oblíbenou kuchyní po celém světě. Všestranná zelenina dodává hloubku všemu od polévek a dušeného masa až po smažené hranolky a omáčky.-3

Jak používáte cibulové slupky?