Pravděpodobně mnozí z nás pozorovali takový nepříjemný obrázek – sundáte povlak na polštář a na polštáři jsou žluté skvrny. Každou noc během spánku lidské tělo ztrácí asi sklenici vody potem, který se absorbuje přes povlak na polštář, včetně polštáře. Na jeho povrchu se také hromadí exfoliovaná epidermis, vlasy, prach, zvířecí chlupy, zbytky kosmetiky a sliny. Zažloutlý polštář samozřejmě působí krajně neesteticky.

V tomto případě se uchyluji k osvědčeným domácím metodám, které dokážou skutečné zázraky.

Jak odstranit žluté skvrny z bílých polštářů?

Nejprve se vyhněte chemickým čisticím prostředkům a odstraňovačům skvrn. K vybělení žlutých skvrn použijte účinné domácí bělidlo. Na jeho přípravu budeme potřebovat:

  • prací prášek (v množství doporučeném výrobcem pracího prostředku)
  • sklenice jedlé sody
  • 2 lžíce boraxu
  • volitelně: váš oblíbený esenciální olej (přidávám tea tree olej, který má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti).

Jedlou sodu a borax můžete nahradit sklenicí octa, která účinně odstraní i hnědé a žluté skvrny na polštářích.

Odstranění skvrn jedlou sodou

Jedlá soda má také bělící vlastnosti. Udělejte z něj hustou pastu a vodu. Poté naneste na skvrny, jemně rozetřete a nechte hodinu až dvě působit. Po uplynutí této doby pastu odstraňte a vyperte povlaky na polštáře nebo polštáře.

Odstraňovač skvrn vs bělidlo

Abych nejen odstranila skvrny, ale také vybělila bílé polštáře, vyrábím domácí prací prostředek dva v jednom. V míse smíchám půl sklenice octa, jednu sklenici peroxidu vodíku a šťávu z jednoho citronu. Poté k těmto surovinám přidám teplou vodu. Do této směsi namáčím všechny své špinavé povlaky na polštáře. Pak pár hodin počkám a vyperu je v pračce. Skvrny od potu zmizí a vaše povlaky na polštáře budou opět sněhově bílé.

Setkali jste se s problémem žlutých skvrn na polštáři? Jak se to vyřešilo?