Toaleta je nosičem milionů bakterií a choroboplodných zárodků. Čištění toalety není nic příjemného. Ať si někdo říká, co chce, každá hospodyňka musí uklízet záchod v koupelně mnohem častěji, než by si přála. A bylo by hezké umět to udělat tak, aby úklid probíhal co nejrychleji a nejefektivněji.

Komerční čističe toalet jsou velmi drahé a drsné a měly by být používány opatrně. Vynalézavé hospodyňky proto hledají různé způsoby, jak rychle a levně vyčistit a osvěžit toaletu. Dnes se chci podělit o recept na domácí toaletní bomby.

Stačí je hodit do záchodu a chvíli počkat, až budou zase jako nové. Získáte tak více času na úklid ostatních místností ve vaší domácnosti.

Jak vyrobit toaletní bomby vlastníma rukama?

Budete potřebovat:

  • Silikonové formy,
  • hrnek jedlé sody,
  • šálek kyseliny citronové,
  • citrónová kůra
  • a pár kapek esenciálního oleje dle vlastního výběru.

Začněte tím, že do střední až velké mísy nasypete jedlou sodu. Poté byste měli přidat kyselinu citronovou a nalít esenciální olej. Dále si vezměte struhadlo a do misky nastrouhejte citronovou kůru. Smíchejte všechny přísady dohromady.

V případě potřeby můžete výslednou hmotu navlhčit malým množstvím vody z rozprašovače. Nalijte do silikonové formy.

Všechno ! Čistič záchodové mísy je připraven!

Toaleta je nosičem milionů bakterií a choroboplodných zárodků. Čištění toalety není příjemný úkol.-3

Umístěte je do pěkné skladovací nádoby. Pokud nemáte silikonovou formu, nevadí! Vzniklou hmotu stačí stočit do kuliček a budete mít osvěžující „bomby“ na toaletu.

Lze je skladovat asi 2 týdny. Po této době ztrácejí některé ze svých čisticích vlastností.

Jak používat?

Velmi jednoduché. Hoďte kostku do záchodu a je to. Začne to syčet a pěnit. Odvádějí překvapivě dobrou práci při odstraňování bakterií a nepříjemných pachů z toalety.

Toaleta je nosičem milionů bakterií a choroboplodných zárodků. Čištění toalety není příjemný úkol.-4
Toaleta je nosičem milionů bakterií a choroboplodných zárodků. Čištění toalety není příjemný úkol.-5

Jedná se o levný prostředek, který lze velmi snadno vyrobit sami. Použijte jej, pokud potřebujete vyčistit toaletu v co nejkratším čase.