Všimli jste si, že oblečení, zejména z přírodních tkanin, rychle absorbuje cizí pachy? Čalouněný nábytek také časem začne zapáchat. Dnes se podělím o jednoduchou a rozpočtově nenáročnou metodu, která obnoví svěžest věcí během několika minut.

Kam se poděla čerstvost?

Existuje mnoho důvodů, proč věci ve vaší domácnosti vyvíjejí nepříjemný zápach. Plíseň v pračce, špatné větrání, vysoká vlhkost nebo není-li oblečení úplně vysušené, bude cítit vlhkost.

Nábytek každodenním používáním ztrácí na svěžesti. Měkké čalounění doslova „přitahuje“ prach a stává se domovem bakterií a roztočů.

Jak odstranit nepříjemné aroma

I čerstvě vyprané prádlo může zapáchat. V tomto případě se musíte zbavit plísně v bubnu pomocí kyseliny citronové nebo sody . Dobrých výsledků dosáhne také talířek s rýží a 3 kapky vašeho oblíbeného esenciálního oleje, které zůstanou ve skříni.

Můžete si vyrobit vlastní osvěžující sprej, který je vhodný jak na oblečení, tak na čalouněný nábytek. Zabere to jen pár minut!

Budeme potřebovat:

  • 2 polévkové lžíce. lžíce aviváže.
  • 2 polévkové lžíce. l. prášek do pečiva,
  • 500 ml vody.

Připravte si domácí sprej krok za krokem:

1. Rozpusťte aviváž a jedlou sodu ve vodě.

2. Nalijte směs do rozprašovače.

3. Výsledný roztok nastříkejte na oblečení nebo nábytek, který chcete osvěžit. Nechte působit 60 minut, aby látka uschla.

Všimli jste si, že oblečení, zejména z přírodních tkanin, rychle absorbuje cizí pachy? Čalouněný nábytek začíná časem také zapáchat.-3

Pokud je všechno oblečení ve vašem šatníku nasyceno cizími pachy, pak je lepší použít domácí vonné sáčky.

Zde je příklad jedné z těchto „příchutí“:

  • 0,5 lžičky sušeného tymiánu.
  • 1 polévková lžíce. l. majoránka.
  • 0,5 lžíce. l. sušená bazalka.
  • 0,5 lžičky. máta.

Příprava:

Vezměte si tašku z bavlněné nebo lněné látky. Vložte všechny ingredience dovnitř a protřepejte, dokud se rovnoměrně nerozdělí. Zavažte tašku a dejte ji do skříně. Připraveno! Tento osvěžovač nejen naplní váš šatník slastnou vůní, ale také odpuzuje oděvní moly.