Čistý dům je snem každé hospodyňky být v něm příjemný a pohodlný. Ale zároveň nechcete trávit spoustu času a úsilí udržováním pořádku a čistoty. Dnes vám povím o jednom produktu, který usnadňuje a znatelně urychluje čištění.

Jak čištění citronem funguje?

Může se zdát, že ze všech produktů pro domácnost používají hospodyňky pouze ocet a jedlou sodu. Citron ale přináší neocenitelné výhody i při úklidu domácnosti! Má osvěžující jemné aroma a antibakteriální účinek.

Ovocné kyseliny obsažené v citronu vám umožní vyčistit nádobí od usazenin uhlíku a vyleštit vodovodní baterie a dřezy do lesku.

Pomocí citrusů se zbavíte nepříjemného zápachu z lednice . Na střední polici stačí umístit polovinu ovoce.

Odstraňování skvrn ze světlého oblečení také není problém! Stačí smíchat sůl a šťávu z půlky citronu. Naneste homogenní směs na skvrnu a po 30 minutách věc vyperte ručně nebo v pračce.

Jakýkoli výrobek na bázi citronu účinně zvládne různé domácí úkoly a stojí mnohem méně než zakoupené chemikálie.

Koště s citrusovým aroma

Tento life hack je neuvěřitelně jednoduchý a poskytuje skvělé výsledky!

Čistý dům je snem každé hospodyňky být v něm příjemný a pohodlný. Ale zároveň nechci trávit spoustu času a úsilí udržováním pořádku a čistoty.-3

Návod krok za krokem:

1. Připravte si smeták – ujistěte se, že je zbavený nečistot a prachu (pokud je špinavý, omyjte ho pod horkou vodou a nechte uschnout).

2. Vezměte citron a rozkrojte ho napůl.

3. Pak jednu polovinu vetřete do štětin smetáku, nebo je můžete jednoduše pokapat citronovou šťávou. Za pár minut se šťáva vsákne a koště vydezinfikuje.

Takto po podlaze „nerozmažete“ nečistoty a vzduch se naplní příjemnou osvěžující vůní!

Doufám, že tento osvědčený trik s citronem vám pomůže stát se čistým a útulným ❤️‍