Fén není jen nepostradatelným pomocníkem v péči o vlasy. Teplý a studený vzduch, který s jeho pomocí získáme, dokáže vyřešit mnoho každodenních problémů. Vše, co potřebujete, je trocha fantazie!

Expresní sušení

Začněme nejzřejmější metodou. Fén vysuší mokré oblečení během několika minut. Aby nedošlo ke ztenčení vláken tkaniny, udržujte zařízení ve vzdálenosti 20-30 cm od věcí.

Un sèche-cheveux n

Fén místo vysavače

Vysoušeč vlasů pomůže vyfoukat prach z nejhůře dostupných míst, například z radiátoru, systémové jednotky, a snadno „vyčistí“ klávesnici. Lustr s mnoha ozdobnými prvky a větrací mřížkou bude po použití fénu také jako nový.

Odstranění nálepky

Etiketu stačí zahřát (15-30 sekund) a rychle se odlepí od skleněného nebo plastového povrchu. Zbylé změklé lepidlo odstraníme pomocí vaty a odlakovače.

Když se zamlží zrcadlo v koupelně

Sklo nikdy neotírejte rukou nebo vlhkým ručníkem – zanechá nevzhledné skvrny. Nasměrujte proud teplého vzduchu na povrch zrcadla a problém je vyřešen! Aby se zabránilo dalšímu zamlžování, lze sklo ošetřit pěnou na holení a vyleštit suchým hadříkem.

Odstraňte vosk z jakéhokoli povrchu

Teplý vzduch dokonale změkčuje ztvrdlý vosk. Proud nasměrujeme na skvrnu a když vosk zpružní, je třeba jej opatrně a rychle odstranit.

Un sèche-cheveux n

Pokud je auto zamrzlé

Zamrzlý zámek na dveřích auta je nepříjemná situace. Fén vás zachrání – teplý proud vzduchu rozpustí led a dvířka snadno otevřete. Pokud nemáte sušičku na baterie, budete potřebovat vhodnou prodlužovací šňůru.

Zamrzání potrubí v zimě

Mnoho obyvatel soukromých domů zažívá zamrzlé potrubí. Vytvoří se v nich ledová zátka a do kohoutku neteče voda. Najděte „problémovou“ oblast, rozpusťte led pomocí teplého vzduchu z vysoušeče vlasů. Potrubí bezpečně izolujte.