Už vás nebaví skvrny na zrcadle? Čistíte neustále zrcadlový povrch od mýdla, kosmetiky a zubní pasty? Moje babička se se mnou podělila o jednoduchou a velmi levnou metodu, která pomůže čistit sklo, dokud se neleskne.

Jak vyčistit zrcadlo?

Na zrcadle v koupelně se často objevují skvrny a různé nečistoty, pokud visí v kuchyni, nelze se vyhnout mastným skvrnám. Můžete použít spreje zakoupené v obchodě, ale jejich cena je strmá. Neměli byste používat oblíbené abrazivní prostředky, jako je soda nebo sůl, protože zanechávají na skle škrábance.

K mytí zrcadla potřebujeme hadřík z mikrovlákna. A také obyčejné brambory.

Jak vyčistit zrcadlo bramborami?

Skutečnost, že zrcadlo lze vyčistit bramborou, se může zdát zvláštní. Ale je to tak! Bramborový škrob navíc chrání povrch před potřísněním a skvrnami.

Chcete-li, aby skvrny zmizely beze stopy, musíte:

  • Vezměte jednu velkou bramboru a důkladně ji omyjte.
  • Poté produkt nakrájejte na dvě části. Třete zrcadlo tak, aby řez brambory klouzal po skle.
  • Po proceduře odstraňte bramborovou šťávu pomocí hadříku z mikrovlákna nebo papírové utěrky.

Tento jednoduchý trik vrátí zrcadlu nejen lesk, ale také zabrání usazování vodní páry na skle. Life hack je vhodný i na autoskla a další hladké povrchy ve vaší domácnosti.

Už vás nebaví skvrny na zrcadle? Čistíte neustále zrcadlový povrch od mýdla, kosmetiky a zubní pasty?-3

Domácí lék na zamlžování zrcadel

Kromě brambor můžete na mytí vlasů použít šampon. Je třeba vzít hadřík z mikrovlákna, navlhčit ho vodou, vyždímat a kápnout na něj 1-2 kapky šamponu. Poté dobře napěňte a rozetřete po celé ploše skla. Šampon vytvoří ochrannou vrstvu, která vydrží až tři týdny. Otřete zrcadlo papírovou utěrkou. Připraveno!

Tyto cenné rady vám pomohou umýt zrcadlo bez šmouh k dokonalému lesku! ❤️