Domov je místo, kde se odehrává náš život. Všichni milujeme bydlení v útulném a čistém prostředí, ale jen málokdo miluje úklid. Postupem času se ve všech místnostech hromadí různé věci, které se zásadně nepoužívají.

Všechny tyto věci přímo ovlivňují náš vnitřní svět a ubírají nám energii, ačkoli si to možná neuvědomujeme. Proto je nutné rychle se zbavit věcí, které vytvářejí nepořádek. I když je to někdy těžké, je lepší se rozloučit s těmito věcmi:

1. Prošlá kosmetika

Nejlepší místo, kde začít, je koupelna. Krémy, podkladové báze, řasenky a podobně se rychle hromadí a pak prostě zmizí v zapomnění. Zkontrolujte datum vypršení platnosti produktů a zbavte se položek s prošlou dobou platnosti. To platí i pro tuby šamponu, laku na vlasy atd.

Po vyklizení všeho nepotřebného se koupelna zdá mnohem prostornější, volnější a lehčí. To mimochodem platí i pro lékárničku. U sirupů proti kašli, nosních sprejů a podobně zkontrolujte datum spotřeby.

2. Staré časopisy

Časopisy jsou krásné dekorativní předměty (pokud je obal esteticky příjemný), ale časem se z nich stanou docela dobré lapače prachu. Pokud máte tendenci si různé časopisy po přečtení schovávat, projděte je a vyhoďte všechna stará čísla, která se vám již nelíbí. Vytvoří se tak více prostoru pro nový materiál na čtení a obývací pokoj nebo ložnice budou vypadat mnohem prostorněji.

3. Domácí chemikálie

Každá hospodyňka má poličku, zásuvku nebo skříňku na prací prostředky. Hadry, smetáky, kbelíky a stříkací láhve se řadí do řady a zabírají spoustu místa. U každého produktu zkontrolujte, zda jste s ním spokojeni a jak dlouho uplynulo od jeho používání. Vyhoďte své nejstarší čisticí ubrousky, žínky a produkty s prošlou dobou použitelnosti.

4. Suvenýry

Suvenýry přivezené z cest zpravidla vyvolávají pozitivní emoce. Zaujmou místo na nejviditelnějším místě a jsou jedním z nejběžnějších lapačů prachu.

Domov je místo, kde se odehrává náš život. Všichni milujeme bydlet v útulném a čistém prostředí, ale málokdo rád uklízí.-3

Pokud si tedy něco kupujete na cestách, je lepší kupovat věci užitkové. Nedávno jsem si například přivezl olivový olej z Chorvatska, dobré víno a deku z velbloudí vlny z Tuniska.

5. Příslušenství ke stolu

Většina lidí, kteří pracují doma, má dobře organizovanou plochu. Ale dá se to zlepšit. Zahoďte ty suché propisky, zbavte se těch zbytečných, načmáraných sešitů a přeorganizujte zbytek svých zásob. K tomu se hodí především děliče zásuvek.