Vždy chceme, aby naše okna byla čistá a třpytivá. K tomu je musíte pravidelně mýt, ale po měsíci se na skle opět objeví vrstva prachu a nečistot. Dnes vám řeknu, jak udržet efekt čistoty po dlouhou dobu pomocí dostupných přísad.

Jak umýt okna, aby byla déle čistá

Chcete-li okna vyčistit maximálně jednou ročně, je důležité nejen umýt povrch skla. Ukážu vám, jak můžete ošetřit již čisté sklo, po kterém se na něm nebude dlouho usazovat pouliční prach.

Nejprve ale umyjme okna. Některé z nejúčinnějších domácích prostředků zahrnují:

  • Ocet. Univerzální čisticí prostředek, který si dokonale poradí s mastnými usazeninami, skvrnami a jinými druhy nečistot. Má také antibakteriální vlastnosti. Smíchejte ocet a vodu v poměru 1:1 a začněte čistit okna. K tomuto účelu použijte hadřík z mikrovlákna.
  • Citronová šťáva. Další přírodní čistič. Stačí přidat 2 polévkové lžíce. lžíce čerstvě vymačkané šťávy na 1,5 litru vody.
  • Černý čaj. Uvařte sypaný čaj a vychlazenou tekutinu sceďte. Smíchejte sklenici čaje s 1 lžičkou octa, přidejte litr vody. Směs nastříkejte na okno a vyleštěte čistým hadříkem.

Jak si udržet lesk po dlouhou dobu

Nyní si připravíme roztok, který zabrání usazování prachu a nečistot na skle.

Budeme potřebovat:

  • Vroucí voda – 150 ml.
  • Glycerin – 1 polévková lžíce. lžíce.
  • Aviváž – 50 g.

Smíchejte je dohromady v uvedených poměrech. Poté pomocí houbičky nebo hadříku otřete povrch skla. Aviváž odpuzuje prach a glycerin umožňuje dosáhnout lesklého efektu.

Nyní budou okna zářit a zářit po celý rok! ❤️