Pánve se bohužel ne vždy prodávají kompletní s poklicí, někdy ji musíte hledat zvlášť. Nyní nemusíte běžet do obchodu a hledat náhradu! Objevte 8 kreativních způsobů využití hliníkové fólie ve vaší domácnosti.

Alternativa k víčkům

Když potřebujete poklici na hrnec nebo pánev, odtrhněte kus alobalu a přikryjte jím misku. Díky potravinářské folii se pokrm vaří doslova ve vlastní omáčce. Chcete-li získat křupavou kůrku, musíte 5 minut před vařením sejmout domácí „pokličku“. Velmi brzy se objeví krásná a chutná tvářenka.

Žehlíme rychle a efektivně

Pro urychlení procesu žehlení nejprve sejměte potah z žehlicího prkna. Poté jej zakryjte hliníkovou fólií (lesklou stranou nahoru). Potah nasadíme zpět a můžete začít žehlit.

Tajemství life hacku je jednoduché: hliníková fólie má vysokou tepelnou vodivost. Okamžitě se zahřeje od žehličky a předmět se žehlí z obou stran najednou.

Místo kovového „ježka“

Fóliové kuličky nejsou horší než kovová houba na drhnutí odolných skvrn a uhlíkových usazenin z nádobí. Lze je použít k čištění trouby nebo grilovacího roštu.

Jak brousit nůžky

Odtrhněte kousek hliníkové fólie a nakrájejte ji na tenké proužky. S touto jednoduchou metodou budou vaše nůžky opět ostré.

Struhadlo je tupé

Chcete-li vrátit struhadlo jeho dřívější ostrost, musíte vytvořit kouli z fólie a chodit po pracovní ploše. Poté důkladně opláchneme všechny otvory, abychom je zbavili kovových třísek.

Pánve se bohužel ne vždy prodávají kompletní s poklicí, někdy ji musíte hledat zvlášť. Nyní nemusíte běžet do obchodu a hledat náhradu!-3

Fólie jako antistatický prostředek

Hliníková fólie snižuje tření mezi vlákny tkaniny. Abyste zabránili elektrizování věcí, vložte do bubnu 3-4 tlusté fóliové kuličky a spusťte požadovaný program.

Odpadkový koš bez zápachu

Fólie je voděodolný materiál. Stačí jím vyložit vnitřní povrch kbelíku a přebytečná vlhkost se nebude usazovat na dně a vydávat nepříjemný zápach.

Reflexní efekt

Blikání a šustění fólie odpuzuje ptáky, hmyz a dokonce i některá zvířata. Lesklé pruhy jsou zavěšeny na ovocných stromech také zahradníci používají tuto jednoduchou metodu k ochraně rostlinných plodin před hmyzími škůdci.

Pánve se bohužel ne vždy prodávají kompletní s poklicí, někdy ji musíte hledat zvlášť. Nyní nemusíte běžet do obchodu a hledat náhradu -4