I přes široký výběr průmyslově vyráběného chleba mnoho lidí preferuje pečení chleba doma. Tak jsem chtěl čerstvý domácí chleba. Nemám ale trpělivost zadělávat těsto a čekat, až vykyne, tak jsem našla recept, který je ideální pro zaneprázdněné lidi. Dokonce bych řekla, že chutná lépe než chleba upečený v pekárně. Můžete to jíst i jen tak bez oleje. A vůně je prostě úžasná.

Upéct domácí chleba není těžké. Obvykle se vyrábí z kynutého těsta, ale jednodušší recepty vyžadují pouze kvásek. Ale přidávám další přísadu. Níže uvedený recept neobsahuje startér ani droždí. Místo toho používám běžný kefír. Chléb je nadýchaný a velmi sytý. Kromě kefíru přidávám i slunečnicová semínka, občas je nahrazuji dýňovými. Můžete přidat i podmáslí nebo vlašské ořechy. Pokud je ale nemáte rádi, můžete je úplně odstranit.

Jaké suroviny potřebujeme na výrobu chleba:

200 ml jakéhokoli kefíru
1 sklenice žitné mouky
4 stol. lžíce olivového oleje
3 stol. l. žitné otruby
1 stol. l. lněné semínko
1 stol. l. semena koriandru
1 tabulka. l. citronová šťáva
1 lžička cukru
1 lžička. sůl
půl lžičky. prášek do pečiva

Příprava:

Nejprve si do velké mísy naliju kefír a citronovou šťávu. Poté do stejné mísy přidám jedlou sodu, cukr a sůl. Dobře promíchejte.

Poté přidám olivový olej a zbytek ingrediencí, jako jsou semínka koriandru, lněné semínko a otruby. Dále do mísy opatrně nasypeme prosátou mouku.

Poté znovu promíchejte, dokud nezískáte homogenní těsto. Vypracované těsto dejte na plech vyložený pečicím papírem. Můžete také dát do formy nebo vzít pánev.

I přes široký výběr průmyslově vyráběného chleba mnoho lidí preferuje pečení chleba doma. Tak jsem chtěla čerstvý domácí chleba.-3

I přes široký výběr průmyslově vyráběného chleba mnoho lidí preferuje pečení chleba doma. Tak jsem chtěla čerstvý domácí chleba.-4

Dále zapneme troubu, předehřejeme na 180 stupňů, položíme plech s pečicím papírem a pečeme asi 40 minut. Po upečení vyjměte pekáč z trouby, počkejte několik minut a chléb vyjměte.

I přes široký výběr průmyslově vyráběného chleba mnoho lidí preferuje pečení chleba doma. Tak jsem chtěla čerstvý domácí chleba.-5