Bílé boty dodají styl a ležérnost každému outfitu, ale pouze když jsou čisté. Udržet jeho bezvadný vzhled není snadné, protože světlý povrch se okamžitě zašpiní a jsou na něm jasně viditelné skvrny. Dnes vám řeknu, jak rychle a bez poškození materiálu umýt sněhově bílý model.

Příprava obuvi na mytí

Všechny dívky, dívky a ženy chtějí, aby jejich tenisky, tenisky nebo mokasíny vypadaly stále jako nové. V první řadě nezapomínejte na pravidelnou péči o boty světlé barvy. Když ho po každé procházce otřete, bude se snáze udržovat v čistotě.

Před praním je potřeba sundat tkaničky, umýt je mýdlem nebo vyměnit za nové. Poté vložky vyjměte a otřete houbou namočenou v mýdlové vodě. Vysajte boty, abyste odstranili všechny kamínky uvízlé v podrážkách. Tím zabráníte vniknutí nečistot a malých částeček do bubnu.

Jak prát bílé boty, aniž byste je poškodili

Způsob praní závisí na materiálu, ze kterého jsou boty vyrobeny. Kožené boty lze prát pouze ručně. Se skvrnami a špínou na sportovní obuvi si ale pračka hravě poradí.

Pokud zvolíte tuto metodu, vložte boty do speciálního sáčku, abyste zabránili jejich rozptýlení po bubnu. Poté zvolte režim praní ve studené vodě a bez odstřeďování. Do pračky navíc vložte deku (lze nahradit 2 velkými ručníky). Tenisky se sotva dostanou do kontaktu se stěnami bubnu a nepoškodí se.

Ruční mytí

Existuje několik jednoduchých způsobů, jak se zbavit skvrn a jiných nečistot na bílých botách. Nejprve si připravte misku a čistou utěrku.

  • Prášek do pečiva. Rozpusťte 2-3 čajové lžičky ve vodě, ponořte hadřík do roztoku a otřete boty.
  • Citronová šťáva. Smíchejte 3 čajové lžičky s vodou a ošetřete boty.
  • Ocet je ideální pro semišové nebo kožené modely. Navlhčete hadřík neředěným octem a otřete boty.
  • Prací prášek. Smíchejte malé množství bílého prášku s teplou vodou. Odstraňte nečistoty vlhkým hadříkem.
Bílé boty dodají styl a ležérnost každému outfitu, ale jen když jsou čisté.-3
  • Zubní pasta. Vynikající pro odstraňování skvrn z podrážek a povrchů obuvi. Naneste malé množství bělící pasty na měkký kartáč a vydrhněte znečištěná místa.
  • Prostředek na mytí nádobí. Mokré boty by se měly čistit kartáčem namočeným v saponátu.
  • Čistící mléko. Dokonale bělí gumové podrážky.

Vyzkoušejte jednu z těchto 8 metod a vaše boty budou nejen čisté, ale také déle vydrží ❤️