Vaření obilovin v porcovaných sáčcích, které se prodávají v krabicích po 6 nebo 8 kusech, je velmi pohodlné. Sáček vyjmete z kartonové krabice, hodíte do převařené vody a za 20 minut je hotový. Pohodlné, snadné a nemusíte se bát, že se fazole slepí. Věděli jste, že tyto plastové sáčky jsou škodlivé?

Jak se ukazuje, vaření rýže nebo pohanky v sáčcích je nebezpečné pro vaše zdraví, protože materiál, ze kterého jsou vyrobeny, obsahuje bisfenol A.
Jedná se o chemickou látku, která se uvolňuje při vaření jídla v sáčcích. K vytvrzování plastů se obvykle používá bisfenol A (zkráceně BPA). Ukazuje se, že jeho působení je velmi podobné estrogenu. V důsledku toho může způsobit vážné hormonální nerovnováhy. Negativně ovlivňuje plodnost, u dětí poškozuje vývoj nervové soustavy, způsobuje potraty, zvyšuje pravděpodobnost rakoviny.

Sluší se dodat, že bisfenol A negativně ovlivňuje sexuální aktivitu a genovou expresi. Z tohoto důvodu byl zcela zakázán v mnoha zemích světa, v Evropské unii, ale i v Koreji, Japonsku, Kanadě a řadě států USA.

Mimochodem, v Rusku to zatím není zakázáno, takže byste měli pečlivě zkontrolovat plastové krabice na přítomnost značky BPA. A pokud jste si koupili rýži nebo jiná zrna v porcovaných sáčcích, nejprve je vysypte ze sáčku na pánev a poté uvařte.

Jak odmítnout igelitové tašky a plasty?

Stojí za zmínku, že v současné době není možné zcela eliminovat bisfenol A. V obchodech se spousta produktů prodává v plastových obalech, je to všude, asi to není jen v přírodních, čerstvých produktech. Ale pouze my sami můžeme omezit naši interakci s ním.

Jak na to:

  • Nekupujte plastové nádoby označené „3“ nebo „7“, protože obsahují BPA. Vždy vybírejte takové, které jsou označeny jako „BPA free“;
  • Neohřívejte jídlo v plastových nádobách nebo plastových talířích;
  • neskladujte zmrazenou nebo čerstvou zeleninu v plastových nádobách;
  • Nenoste s sebou papírové účtenky, protože obsah bisfenolu A je v nich téměř 1000x vyšší než v potravinách. Za zmínku stojí, že 46 % z něj proniká přes kůži do našeho těla.
Vaření obilovin v porcovaných sáčcích, které se prodávají v krabicích po 6 nebo 8 kusech, je velmi pohodlné. Sáček vyjmete z kartonové krabice, hodíte do převařené vody a za 20 minut je hotový.-2
  • Vyhněte se výrobkům baleným v plastu, je lepší volit výrobky balené v plechové nebo skleněné dóze.

Zdraví všem! Opatruj se! Přihlaste se k odběru kanálu, nezapomeňte dát 👍