Na plísni není nic atraktivního, navíc bílý povlak může ublížit a dokonce zničit mladé sazenice, které ještě nejsou dostatečně silné. Proto se musíte problému rychle zbavit.

K řešení každodenních problémů se snažím co nejméně používat chemii z obchodu. Abyste se plísní navždy zbavili, stačí vzít z kuchyňské police jen jeden „voňavý“ produkt.

Škodlivé účinky plísní na sazenice

Houba se velmi rychle šíří nejen do šířky, ale i do hloubky. Hustá vrstva bílého, načechraného povlaku může připravit kořeny o kyslík. Plíseň zhutňuje půdu a rostlina nedostává dostatek živin. Růst sazenic se zpomalí a poté úplně zastaví.

Je to všechno kvůli stísněným kontejnerům?

A oni také. Stísněný hrnec nemá dostatek prostoru pro dobrou výměnu vzduchu a odvod. Z tohoto důvodu voda stagnuje a houba se začíná aktivně množit. Důvodem může být také nekvalitní půda. Před použitím se musí dobře vysušit, nebo ještě lépe nahřát v troubě.

Houba netoleruje ostré sluneční světlo, proto je lepší neumisťovat krabici se sazenicemi na chladný vlhký parapet.

Domácí lék na plísně

Skořice je nejen kořením, ale také přírodním protiplísňovým prostředkem. Nejprve musíte odstranit horní vrstvu půdy a vyhodit ji. Poté půdu posypeme skořicí a omezíme zálivku. Tato jednoduchá akce zničí všechny stopy plísně a zachrání sazenice.

Sušený česnek

Česnek je další „voňavá“ potravina, která úspěšně bojuje s plísněmi. Postižená místa posypte tenkou vrstvou česnekového prášku. Přírodní antiseptikum pomáhá předcházet negativním účinkům plísní na mladé rostliny.

Na plísni není nic atraktivního, navíc bílý povlak může ublížit a dokonce zničit mladé sazenice, které ještě nejsou dostatečně silné. Proto je potřeba se problému rychle zbavit.-3

Soda

Jedlá soda se nachází v každé kuchyni. Chcete-li vytvořit slabý roztok sody, musíte nalít 1 čajovou lžičku sody do sklenice vroucí vody. Počkejte, až vychladne a nalijte tekutinu na půdu. Připraveno!

Všechny výše uvedené metody účinně odstraňují plísně. A vaše sazenice porostou úžasně! 🌿