Zvýšená vlhkost v koupelně je problémem mnoha domácností. Tato místnost je obtížně kontrolovatelná, protože zde nejsou žádná okna, pára se usazuje na stěnách a stropu a vytváří příznivé podmínky pro rozvoj plísní. Můžete si koupit odvlhčovač vzduchu, ale cena zařízení je strmá a ne každý si to může dovolit. Existuje způsob, který je šetrnější k rozpočtu, o který se s vámi chci podělit.

Jak se zbavit plísní v koupelně

Pokud si začnete všímat, že se vlhkost neustále hromadí v rozích, na styku vany a obkladů, tak se velmi brzy na těchto místech objeví plíseň. Abych zabránil jeho rozvoji, používám vosk.

Včelí vosk není nejlevnější záležitost, takže kupuji běžné parafínové svíčky. Parafín je vosk podobný produkt, který nepropouští vlhkost a vytváří na jakémkoli povrchu neviditelný film. Po ní bude stékat kapalina a vlhkost nebude zdržovat a nevyvolává tvorbu plísní.

Co je podstatou triku

Roztavte jednu svíčku, abyste se snadněji dostali do rohů. Poté potřeme stěny (mezi dlaždicemi), spáry a rohy na stropě vychladlým voskem. Vhodné je použít neparfémovanou svíčku a její barva by měla být bílá.

Pokud se vám nelíbí předchozí metoda, pak existuje ještě ekologičtější a jednodušší nápad, se kterým se můžete zbavit plísní i na těžko dostupných místech.

Jaké pokojové květiny zbaví váš dům plísní?

Existují rostliny, které jsou schopny absorbovat přebytečnou vlhkost. Nasávají ho svými listy a vytvářejí v místnosti příjemnější mikroklima.

Následující rostliny pomohou ochránit vaši koupelnu před plísní:

  • Sansevieria (květina se lidově nazývá „tchýnin jazyk“).
  • Chlorophytum. Potřeba vody je nízká, získává ji ze vzduchu.
Zvýšená vlhkost v koupelně je problémem mnoha domácností. Tato místnost se obtížně kontroluje, protože zde nejsou žádná okna, pára se usazuje na stěnách a stropě a vytváří příznivé podmínky pro rozvoj plísní.-3
  • Anglický břečťan. Vytváří svěží, stále zelené prostředí v jakémkoli světle.
Zvýšená vlhkost v koupelně je problémem mnoha domácností. Tato místnost se obtížně kontroluje, protože zde nejsou žádná okna, pára se usazuje na stěnách a stropě a vytváří příznivé podmínky pro rozvoj plísní.-4
  • Kapradina.
Zvýšená vlhkost v koupelně je problémem mnoha domácností. Tato místnost se obtížně kontroluje, protože zde nejsou žádná okna, pára se usazuje na stěnách a stropě a vytváří příznivé podmínky pro rozvoj plísní.-5

Jak řešíte nahromaděnou vlhkost a plísně v koupelně?