Každý, kdo má kočku, ví, že mít mazlíčka je nejen radost, ale i zodpovědnost. Čištění kočičího pelíšku je nepříjemné, ale bohužel se to dělat musí. Samotná popelnice se snadno čistí, ale silné pachy z ní vycházející mohou někdy způsobit i nevolnost. Najděte trik, který vám pomůže zbavit se nepříjemných pachů v odpadkovém koši vaší kočky.

Proč odpadkový koš zapáchá?

Kočky není třeba venčit, mohou jít na záchod, aniž by opustily dům, například v podestýlce. To je výhodné, protože domácí mazlíček jej může použít, kdykoli bude cítit potřebu.

Bohužel psi jsou v tomto ohledu trochu v nevýhodě, protože musí čekat na vyvenčení. Popelník se snadno čistí, ale má velkou nevýhodu – vydává poměrně nepříjemné a trvalé pachy. A nejde o nedostatek úklidu, ale o to, že kočičí moč a výkaly se rychle nažírají do stěn odpadkového koše, a proto dlouhodobě vydává štiplavý zápach po celém bytě.

Naštěstí s tím nemám problém, protože používám jednoduchý trik, který mi pomáhá zbavit se smradu z kočičího pelíšku. Lék na tento problém je v kuchyni každého domova! Řeč je samozřejmě o nenahraditelné a univerzální jedlé sodě!

Jak se zbavím nepříjemného zápachu z odpadkového koše?

Nejprve tác umyji a vysuším a poté přikryji potravinovou fólií nebo pytlem na odpadky. Poté do popelnice nasypu velké množství jedlé sody a navrch nasypu zeolitovou podestýlku. Jedlá soda funguje jako přirozený pohlcovač pachů a fólie umožňuje rychlé a snadné čištění kočičího steliva.

Nezapomínám ani na pravidelnou výměnu steliva v popelnici. To vám umožní eliminovat nepříjemné pachy a bakterie, které se objevují v kočičím stelivu. Je také důležité vybrat dobré plnivo, které odstraní nepříjemné pachy.