Když použijete své oblíbené mýdlo, nepozorovaně nastane okamžik, kdy zůstane tenký zbytek mýdla, jehož použití je velmi nepohodlné, ale nechcete ho vyhodit. Zvlášť, když vám mýdlo opravdu chutná a příjemně voní.

Chvíli jsem je neochotně vyhazoval. Ale pak jsem se naučil spoustu způsobů, jak je lze aplikovat, a chci se s vámi podělit.

Nejlepší je mít doma sklenici nebo nádobu, kam dáte všechny zbytky mýdla a pravidelně je používáte.

Zbavuje skvrn

Mýdlo vložím do sklenice a naplním teplou vodou. Chvíli čekám, až budou rosolovité. Pak je lžící nanáším na skvrnu. Dobře vtírám do látky, mýdlo pomáhá rozbít skvrnu. Zbývá jen potřít nečistoty a opláchnout vodou.

Pomůže vám rozepnout sako

Přijdete domů po náročném dni v práci, chcete se rychle svléknout, ale najednou se zip zasekne a nechce se rozepnout. V takové situaci můžete vzít mýdlo a vetřít ho do zipu. Zámek začne klouzat a snadno se otevírat.

Osvěžte své prádlo

Pokud jsou zbytky mýdla velmi voňavé, lze je použít jako vůni prádla. Mohou být umístěny v plátěném sáčku nebo dokonce v běžném obvazu. Tato vůně by se měla dát do skříně a prádlo bude vždy vonět svěže, jako by bylo právě vyprané. Mimochodem, tato metoda také dokonale chrání věci ve skříni před moly.

Ochrana nehtů

Kdykoli dělám špinavou práci kolem domu nebo pracuji v zemi, oškrábu mýdlo, abych ho dostal pod nehty. Po takovém postupu není žádná špína děsivá. Mýdlo mi chrání prsty. Po práci zbývá jen umýt si ruce vodou a odstranit zbytky mýdla zpod nehtů.

Chrání dřevo před štípáním

Při práci se dřevem dochází k nepříjemným momentům, kdy se vlivem silných úderů kladivem a zarážení kování do něj rozštípne. I zde může pomoci mýdlo. Šrouby nebo hřebíky je potřeba namazat mýdlem, dřevo se pak tak snadno nerozštípne. Mýdlo bude působit jako lubrikant a hřebík nebo jiný prvek se snadněji dostane do dřeva.

Zhuštění obočí

Mýdlo lze použít i pro kosmetické účely. Pokud nemáte gel na obočí, můžete je uklidit mýdlem. Naneste trochu mýdla na štětec na make-up a rozetřete podél růstu obočí. Obočí zafixuje jako gel a dodá mu objem.

Zesvětlení laku

Dalším kosmetickým použitím mýdla je zesvětlit barvu, která se ukáže být o odstín tmavší, než bylo zamýšleno. Pokud se náhle očekávání a realita neshodovaly a barva vlasů se ukázala být tmavší. Nenechte se odradit a zkuste si umýt vlasy jednoduchým mýdlem. Má silnější čisticí účinek než šampon a lépe odstraní část barvy. Po umytí mýdlem je lepší použít kondicionér nebo balzám, abyste nepoškodili vlasy. Odstín se zesvětlí a vy si budete moci užívat obnovu svého vzhledu.

To jsou zajímavé a užitečné věci, které můžete dělat s obyčejnými kousky mýdla.